Repliik: Kas jätkame vihakõnedega seni, kuni mõni vaimselt tasakaalutu tapab esimese mittevaktsineeritud inimese?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. juuli 2021 kell 12:54Möödunud nädala lõpul kogusid suurt tähelepanu kultuuriminister Anneli Oti seisukohtadega seonduvad sõnavõtud Päevalehe toimetuselt, riigihalduse ministrilt Jaab Aabilt (“Terviseandmete väljapressimine ükskõik kellelt on lubamatu“) ja dr Karmen Jollerilt (“Üksainus vaktsineerimata inimene võib põhjustada teise surma“).

 

Viimasele kirjutas omakorda vastulause kasvatusteadlane ja jätkusuutliku arengu asjatundja Rea Raus, PhD:

Kas jätkame vihakõnedega seni, kuni mõni vaimse tasakaalu kaotanud vaktsineeritud inimene tapab esimese mittevaktsineeritud inimese? Põhjusel mida propageerib Karmen Joller? Mis siis, et väide on ebateadusel põhinev ning viha ja konfliktsust ühiskonnas õhutav?

Sellised sõnavõtud kuuluvad õigusega ajaloo prügikasti ning miks neid avaldatakse on täiesti arusaamatu, kas Pressinõukogu on puhkusel?

Pole vist vaja lisada korduvalt välja toodud tõenduspõhist fakti, mida tunnistavad ka meie eksperdid, et vaktsineeritud inimene võib samuti teisi nakatada, ise haigestuda ja surra. UKst, kus vaktsineerimine kõrgel tasemel, on välja tulnud raport mis näitab suremust just rohkem kahekordselt vaktsineeritute hulgas.

Meditsiiniharidusega maagide isiklikke arvamusi ehk ei oleks vaja iga päev produtseerida?

 

Rea Rausi postituse all võtab sõna Iivi Anna Masso, PhD, ühiskonnateadlane, politoloog ja president Toomas Hendrik Ilvese endine nõunik:

Kõlab juba väga selle hetke moodi, kui juudid tüüfuse levitajateks kuulutati. Varssavi getos olla antud käsk põgenejad maha lasta, et takistada haiguse levimist.

Masso kommentaarile vastab Rea Raus:

Kuigi mõned ütlevad, et pole kohane võrdlus, siis tegelikkuses näeme ju endi ees lahti rullumas täpselt kõiki neid etappe, mida rakendati ka Natsi-Saksamaal. Samm-sammult, ühe räigemaks ja hullemaks. Lõppfaasi pole veel jõudnud.

Õnneks tundub, et vinti on nüüd liiga palju üle keeratud, järjest rohkem inimesi, kes algselt ehk kummardas kaasa sellisele agressiivsele paanika ja vaenuõhutamise propagandale, on hakanud ütlema, et minnakse üle piiri.

Jäätiste ja iPhonide väljaloosimine selleks, et inimene ennast laseks vaktsineerida on aga saavutanud klounaadi mõõtmed, mis pigem eemale peletavad. On ju mõistetav, et selline ähvarduste-meelituste-üleltoodud vihakõnede pealesurumine muutub varsti absoluutselt kõigile vastumeelseks.

Iivi Anna Masso vastab:

Paraku, jah.

 

Allikad: Rea Rausi Facebook, lingid artikli sees

Foto: ekraanikuva + virtuaalkliinik.ee + novaator.err.ee + theconverstion.com + businessinsider.com + Canva

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt