“Minority Report” Eestis: “ennustuste” põhjal on 1/3 rahvast juba ennetavalt süüdi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. oktoober 2021 kell 9:59Foto: imdb.com

Kas mäletate veel Hollywoodi filmi “Minority Report” (2002), peaosas Tom Cruise´iga? Seal arreteeriti inimesi enne kuriteo sooritamist selle põhjal, et ennustajad ütlesid, kes võib potentsiaalselt sooritada mõrva.

 

Meil siin Eestis on käimas sama asi. Süütuse presumptsiooni enam ei eksisteeri. Oled vaktsineerimata? Järelikult süüdi! 2020. aasta inimeseks valitud dr Arkadi Popov ütles juba aprillis teleeetris, et vaktsineerimata inimesed on potentsiaalsed mõrvarid. Advokaat Urmas Simon avaldas kevadel soovi maskita inimestele raudtoruga äsada. Ekspressis mängitakse “naljatlevalt”mõttega panna vaktsiinivastased Virumaa kaevandustesse kinni. Draamateatri juht kommenteerib, et vaktsineerimata töötajad “peavad tõestama oma puhtust”. Delfi ajakirjanik Herman Kelomees nimetab oma värskeimas šedöövris sundusliku vaktsineerimise vastu seisvaid inimesi katkusõpradeks. Jne jne. Neid näiteid on kahjuks sadu. Nii meedias kui sotsiaalmeedias.

Kõik selle pärast, et meil on “ennustajad” – teadlased ja poliitikud, kes panevad mudelite ja graafikute põhjal paika, kes võiks potentsiaalselt nakatuda ja olla nakkav ja kes mitte. Kas varasemalt oleme süüdistanud suitsetajaid või suitsukaupmehi, sest kopsuliidu andmetel sureb iga päev ~5 inimest suitsetamise tagajärjel? Kas oleme süüdistanud lihatootjaid, kokki, spordikaugeid inimesi ja rämpstoidu sööjaid, sest iga päev sureb ligi 20 inimest südame- ja veresoonkonnahaiguste tagajärjel? Kui sa ütled, aga need “ei ole nakkavad”, siis palun mõtle, kui paljud inimesed hävitaksid enda tervist ilma eeskujudeta (traditsioonideta) või reklaamideta?

Ma ei tea, kas need eelpool mainitud inimesed saavad aru, kuidas nad 1/3–1/2 eestlaste diskrimineerimist normaliseerivad? Mõned päevad enne laupäevast meeleavaldust seisid 1 meesettevõtja, 1 naisõpetaja ja 1 naislaulja meeleavaldusele kutsuvate plakatitega Kristiines autotee ääres. Ja kas teate, millised olid 2 kõige tüüpilisemat möödasõitjate reaktsiooni? Esimesena oli tuututamine ja rõõmsalt lehvitamine. Teisena oli järgnev stsenaarium: meesjuht peatub või aeglustab sõitu plakatiga seisva naise ees, kerib akna alla, näitab keskmist sõrme ja kasutab sõnu “l***”, “värdjas”, “mõrvar” jne.

Lõhestumise valguses Kaja Kallas muutis retoorikat – uued piirangud on selleks, et KAITSTA vaktsineerimata inimesi. Hästi. Aga 80% Eesti täiskasvanutest on antikehad. Kas neid on vaja kaitsta? Kas oleks äkki selle lõputu PCR-testimise ja majanduse halvamise asemel mõistlikum teha üleriigiline kampaania “määrame antikehad” ja teeme kõigile antikehade testi, et PÄRISELT TEADUSPÕHISELT vaadata, kes siis on “ohtlik” ja kes mitte? Väidetavalt see on ju kõikide nende meetmete põhjuseks?

Sest sa ei saa öelda, et “usaldage teadust” ja siis täiesti ebateaduslikult lubada vabalt liikuda vaktsiinipassiga inimestel (kui haiglates on vähemalt 1/3 lõpetatud vaktsineerimiskuuriga inimesi ja keegi ei ütle, kui palju on vaktsineerimata patsientide hulgas neid, kes on saanud 1 süsti või kellel on teisest süstist möödas vähem kui 2 nädalat) ja keelata negatiivse PCR-testiga või antikehadega inimeste ligipääsu teatud teenustele. Andke andeks, aga sellise teaduse praktiseerimise juures ei ole vandenõuteooriaid vajagi.

Kuidas vähendada kiirabi ülekoormust? Äkki võtta tagasi need 22 töötajat, kelle te lahti lasite, kuna nad ei olnud nõus vaktsineerima? Kes hoolimata ohust tegid ennastsalgavalt teiste inimeste aitamise tööd 1. ja 2. laine ajal?

Kas edaspidi “hoolimise” sünonüümiks ongi ainult vaktsineerimine ja füüsiliste haigustega võitlemine? Mis saab vaimsest tervisest? Mis saab tervislike eluviiside ja tervisliku toitumise propageerimisest? Mis saab inimlikkusest? Lähedusest, suhtlemisest? Immunsüsteemi tugevdavast bakterite ja viirustega kokkupuutumisest? Kas elus püsimine on olulisem kui elamine?

 

Mariann Joonas

 

Foto: “Minority Report” (2002)Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt