Keskerakonna Toompea piiramisel osales hulk Öise Vahtkonna liikmeid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. oktoober 2013 kell 10:02Fotograafid jäädvustasid hulga Toompea piiramise nimetust kandnud Keskerakonna valimisüritusega ametis olnud Öise Vahtkonna inimesi, kuigi erakonna esimees Edgar Savisaar on igasugust seost selle organisatsiooniga eitanud, vahendab Postimeest BNS.

 

Postimehe, Scanpixi ja Delfi fotograafid said Toompeal piltidele mitu 2007. aasta aprillirahutustega seotud olnud Öise Vahtkonna taustaga isikut, kes osalesid möödunud neljapäeval Keskerakonna ettevõtmise korraldamises.

Näiteks organiseeris Öise Vahtkonna esindaja Sergei Tšaulin Toompea piiramist Patkuli trepi juures, kus juhendas koolilapsi. Tšaulin on teenekas vahtkondlane, kes osalenud paljudel üritustel NATO-vastastest pikettidest kuni Läti leegionäride marssideni välja.

Toompea piiramisel lõi kaasa Anton Družkov. Tema ise küll piirajate rivvi ei astunud ja hoidus formaalsest korrapidaja rollist, küll aga jagas näpunäiteid ja neoonsärke, vahel tõmbus ka tagaplaanile rahvasumma, kus vestles abilinnapea Mihhail Kõlvartiga. Družkov on mittetulundusühingu Molodoje Slovo juhataja, ta on korraldanud valvekordi pronkssõduri juures, samuti korraldab ta Georgi lintide väljaandmist Eestis.

Družkoviga sarnases rollis oli Maksim Demidov, kes korraldas ja suunas inimesi, kuid ise korrapidaja vormi selga ei pannud. Demidov sai mõni aasta tagasi tuntuks sellega, et lasti vangivalvuri kohalt lahti, kui selgus, et ta oli osalenud aprillirahutuste ajal märatsemistes. Hiljem on Demidov poliitikas kaasa löönud, muuhulgas kuulus ta gruppi, mis käis Kõlvarti juhtimisel Kremli rahastatud Seligeri järve noorteüritusel.

Toompea piiramisel liikus Demidov tihti ringi Ilona Tsvetkovaga. Ka sellel naisel on otsesed seosed Kõlvartiga – nimelt kuulub Range Roveri maastur, millega Kõlvart ringi sõidab, firmale ETL Servis Grupp, mille juhataja Tsvetkova on.

Toompeal ülesandeid jaganud seltskonda kuulub veel üks Öise Vahtkonnaga seotud tegelane, nimelt Maria Orehhovskaja. Tema eestvedamisel õpetatakse Tallinna vene koolides rivisammu ja marssimist, et seejärel Teise maailmasõja stiilis Nõukogude mundrid selga tõmmata ja pronkssõduri juures auvahtkonnas käia.

Postimees pidas võimalikuks, et vahtkondlasi osales Toompea piiramise korraldamisel veelgi, sest leheloos on ainult mõned nimed ja näod, mida oli võimalik ajalehearhiivide põhjal tuvastada. Leht märkis, et enamasti nad ise kätest kinni hoidjate rivvi ei astunud ning korrapidajate neoonsärke selga ei tõmmanud, küll aga juhendasid ja jaotasid ülesandeid.

Toompea piiramine pole ainus selline üritus, meedias on kajastatud mitut juhtumit, kus Keskerakonna poliitikud käivad läbi, sõidavad ühistes delegatsioonides ja külastavad koos konverentse paljude selliste inimestega, kes on seotud Öise Vahtkonnaga või mõne teise Venemaa rahastatud organisatsiooniga.

 

Telegramil jääb üle vaid küsida – kes aitas just enne valimisi Postimehel selle info kokku koguda?

Lisaks soovitame soojalt kõigil vaadata Peeter Proosi filmi “Eesti Uus Kord”, mis räägib Pronksiööga seonduvast nii, nagu peavoolumeedia seda kajastada ei ole tihanud.

 

Allikad: BNS, Postimees

Foto: Steve Jurvetson / Wikimedia Commons

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt