Täna kell 21 on võimalus elektri hinnatõusu vastu protestida

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. märts 2013 kell 18:39 

Telegram tuletab kõigile meelde, et täna 21. märtsil kell 21.00 on kõigil võimalus väga lihtsalt avaldada meelt elektri hinnatõusu vastu. Selleks on vaja vaid tunniks ajaks võtta vooluvõrgust välja kõik elektriseadmed. Protestiga on otsustanud liituda ka näiteks Taksi pubi Haapsalus, kes võtab õhtul külastajaid vastu küünlavalgel, kirjutab Lääne Elu.

 

Siin ka Facebookis ilmunud üleskutse:

 

Armas Eesti Vabariigi rahvas.

Kutsume teid kõiki, kallid Eesti Vabariigi inimesed, osalema üleriigilisel mitteavalikul meeleavaldusel.  Kõigil, kes ei ole rahul 1. jaanuaril kaasa tulnud elektri hinnatõusuga, soovitatakse osa võtta. Vaba turg tähendab konkurentsi, konkurents tähendab hindade alanemist.

Meeleavalduse eesmärk: Elektrienergia teenusepakkujate elektri ja võrguteenuste hindade alandamine. Meeleavaldus on mitteavalik ning vabatahtlik. Meeleavaldus on kooskõlas Eesti Vabariigi põhiseadusega.

Meeleavaldus toimub meie endi kodudes kuupäeval 21.03.2013. Osavõtjad peavad eemaldama oma kodus vooluvõrgust kõik elektriseadmed,  alustades telefoni laadijaga ning lõpetades külmkapiga. Kustutama kõik tuled ning asetama küünlad akendele.
Meeleavaldus algab kell 21.00 ja lõppeb kell 22.00

Kõikidel osavõtjatel palume ajavahemikul 20.30-21.00 elektriseadmed vooluvõrgust eemaldada. Pooletunnine ettevalmistus ei koorma liine ja alajaamu üle. Kell 22.00-22.30 elektriseadmed uuesti vooluvõrku ühendada.

Meeleavaldusest on informeeritud Eesti Vabariigi valitsust. Korraldajad on täiesti tavalised Eesti Vabariigi kodanikud ega kuulu mitte ühtegi poliitilisse parteisse. Juhul kui meeleavaldus osutub edukaks annavad korraldajad ainult Pealtnägijale intervjuu.
“Demokraatia ei ole saar, mis suudab jääda jõukaks vaesuse ookeanis. Demokraatial on missioon.” Lennart Meri

 

 

Allikad: Facebook, Lääne Elu

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt