Julged videod: sotsiaalmeedia annab võimaluse valitsejatega otse rääkida

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. aprill 2014 kell 20:40carey wedlerInimeste pettumine valitsevas korras, valitsustes ja riigipeades on praegu ülemaailmne. Pole harvad juhud, kui samal nädalal toimuvad valitsusevastased meeleavaldused paarikümnes eri riigis. Kuid aina enam toimub sarnaseid aktsioone ka internetis ja sotsiaalmeedias, näiteks petitsioonide, artiklite või videote näol. Ja selle jaoks ei ole vaja masse, mis tänavaid täidaksid – piisab ainult ühest inimesest ja tema sõnumist, ülejäänu teevad ära like’id ja share’id.

 

Täna on Facebookis kulutulena levinud video, kus vene nimega Eesti noormees on teinud oma versiooni No99 poliitilise teatriprojekti “Ühtne Eesti” suurkogust Youtube’is levinud klipist, milles Andres Mähar Edgar Savisaare perse saadab. Uue video autor Jevgeni Krištafovitš saadab perse Vladimir Putini, kes tema sõnul võiks aru saada, et eelmise sajandi suurim katastroof ei olnud mitte Nõukogude Liidu lagunemine, vaid see, et säärane liitriik üldse tekkis.

Muidugi on video lisaks jagamistele kogunud ka rohkelt kommentaare, nii õlale patsutavaid kui ka selliseid, kus autorit ennast sinna ja teise kohta saadetakse. Üks hindaja arvas lausa, et noormehel on rohkem julgust kui tervel Eesti valitsusel koos presidendi, riigikogu ja kõikide eurosaadikutega kokku. Olgu selle videoga, kuidas on, kuid vähemalt annab see lootust, et julgeid ja enesekindlaid inimesi, kes ei karda oma nime ja näo alt oma arvamust välja öelda, aina lisandub.

Paar nädalat tagasi laadis Ühendriikide presidendile peapesu tegeva video üles noor ameeriklanna Carey Wedler, kes kasutab eelmainitud noormeestest veidi viisakamat keelt ning selgitab lihtsalt ja loogiliselt lahti, miks ta endise Obama fännina enam presidenti ja tema poliitikat ei toeta. Video kestab neli minutit ja on vürtsitatud (musta) huumoriga.

 

Vaata kuulsat NO99 klippi Andres Mähari esituses:

 

Vaata Jevgeni Krištafovitši versiooni:

 

Lõpetan artikli filmiprodutsent Artur Talviku sõnadega eelmisel aastal Telegramile antud intervjuust: “Levinud on selline arusaam, et “minust ei sõltu midagi”. Sõltub küll! See ongi esimene samm: teha endale selgeks, et ma olen täisväärtuslik kodanik ja minust sõltub küll.”

 

Allikad: Youtube, Youtube 2, Youtube 3

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt