Langi tagasiastumiseks algatati petitsioon ja plaanitakse meeleavaldust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. november 2013 kell 15:24Täna ebaõnnestus riigikogus kultuuriminister Rein Langi suhtes algatatud umbusaldushääletus, kuid rahvas sellega ei lepi. Lehel Petitsioon.ee on igaühel võimalik anda oma allkiri ministri tagasiastumise poolt. Lisaks on Facebookis algatatud plaan korraldada meeleavaldus.

 

Petitsioon.ee lehel seisab:

20. novembril 2013 tegid Ajakirjanike Liit, Arhitektide Liit, Disainerite Liit, Heliloojate Liit, Interpreetide Liit, Kirjanike Liit, Kinoliit, Kujundusgraafikute Liit, Kultuuri Koda, Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing, Kunstnike Liit, Kutseliste Tantsijate Loomeliit, Lavastajate Liit, Lavastuskunstnike Liit, Näitlejate Liit, Tantsukunstnike Liit, Sisearhitektide Liit ja Teatriliit kultuuriminister Rein Langile ettepaneku tagasi astuda seoses usalduse kaotuse, ebakompetentsuse ja Eesti kultuurile kahjulike otsustega paljudes kultuurivaldkondades.

Minister Rein Langi tagandamist on nõutud ka varem. Tema initsiatiivil võeti vastu ajakirjandust suukorvistav allikakaitseseadus, salastati ministeeriumide ja ametite kontaktandmed. Oma üleolevat suhtumist ajakirjandusse ja avalikustamisse on Rein Lang demonstreerinud juba alates sellest ajast, kui oli justiitsminister.

 

Ministri tagasiastumiseks plaanitakse miitingut

Facebookis plaaneeritakse meeleavaldust, mille toimumisajaks on märgitud 30. november kell 12, Tallinnas. Ürituse toimumine oleneb toetusest, järgnevate päevade sündmustest ning tagasisidest. “Praeguseks on planeeritud miiting. Loodetavalt organiseerime ka Sirbi toimetuse hoone eest mööduva rongkäigu ning erinevaid sõnavõtte,” seisab lehel.

 

Ansip Langi jätkamisest: otsused tulevad õigel ajal

“Valesti on tehtud palju, ja neid, kes on valesti teinud, neid on mitmeid,” ütles peaminister Andrus Ansip 21. novembril valitsuse pressikonverentsil, kommenteerides kultuurilehe Sirp ümber puhkenud konflikti.

Ansip sõnas, et süüdistusega valetamises on kerge toime tulla, kuid raske on väidelda usalduse puudumise või olemasolu teemal. “Kas sellistes tingimistes on võimalik oma eesmärke realiseerida mingis eluvaldkonnas või mitte, küllap seda võimaluse ja võimatuse vahekorda kaaluvad nii mitmedki inimesed väga põhjalikult,” sõnas ta.

“Ma arvan teadvat, millega see olukord valitsuse ministri aspektist vaadatuna ilmselt lõpeb,” ütles Ansip, lisades, et otsuseid on praegu “ilmselt ennatlik” küsida nii tema kui ka kultuuriminister Rein Langi käest.

“Küllap tulevad need otsused õigel ajal,” ütles peaminister. “Tuleb aeg, tulevad ka otsused,” ütles Ansip vastuseks küsimusele Rein Langi ministriametis jätkamise osas, kuid lisas samas: “Ma ei andnud teile praegu vihjet.”

 

Petitsiooni Rein Langi tagasiastumiseks saab allkirjastada siin.

 

Allikad: Petitsioon.ee, Facebook, BNS

Foto: motoask.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt