Olla või mitte olla, elekter või küünlavalgus? Kui valida ei oska, siis Kallas aitab!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. september 2022 kell 19:17Fotokollaaž: Alexis Haulot / European Union 2022 – EP + Canva.com (Cappan / Getty Images + sketchify + Gorkhs / Pixabay)

Pime teoreetik Kaja Kallas räägib päriselu värvidest… Peaminister teatas eilses riigikogu infotunnis, et mõned firmad võiksid energia säästmiseks oma uksed “mõneks ajaks” kinni panna. „See võib tähendada teatud juhtudel ka seda, et kui meil on suured energiamahukad ettevõtted, ja meil on need nimekirjad olemas, kus tegelikult võib-olla töötajaid ei olegi nii palju, siis teatud juhtudel võib-olla on isegi mõistlikum, et need suured energiamahukad ettevõtted mõneks ajaks panevad ennast kinni, selleks et kõik teised saaksid odavamat elektrit”, vahendas Delfi tuntud koroonaterroristi sõnu.

 

Jättes kõrvale, kui absurdne see avaldus on, kerkib esile järgmine küsimus: milline on see amet või institutsioon, kes peaks Kallase arvates otsustama, milline firma peaks oma tegevuse sulgema ja milline mitte? Kes peaks saatma oma töötajad koju? Selline otsus võimaldaks elimineerida igasuguse konkurentsi, kui sa omad teatud sidemeid…

 

Hullem kui kommunism

Dikteerimine, milline firma võib tegutseda ja milline mitte, jätkab koroonapettuse ajal sissesööbinud poliitilist otsustuskultuuri, kui enamus ärid (nii väiksemad poed-kohvikud kui ka suured spordisaalid) pidid oma uksed sulgema, ent suurtel toidupoodidel ja superministeeriumite enda kohvikutel ja spordisaalil lubati edasi tegutseda, ning samuti said sealsed “töötajad” (ametnikud) ka palka, samas kui tavarahvas pidi oma ettevõtete uksed sulgema ja saatma töötajad palgata puhkusele.

Ja nüüd on juhtumas sama vol 2.

Oleme jõudmas punkti, kus poliitikud on nii jultunud, et arvavad, et neil ongi õigus otsustada, kes võib olla ettevõtja ja kes mitte. Kes tohib oma äri jätkata või võib hoopis tolmu närida ja maksumaksja kulul oma töötajad töötukassasse saatma? Ja millisel neist ettevõtjatest kujuneb oma teekond lõpuks raskemaks?

On aeg lõpetada selle jultumuse ja paternalismiga leppimine.

Meil on juba Tõeministeerium Delfi ja Gates´i/Sorose kaudu, Tervishoiuministeerium, kus tõmbavad niite WHO ja Big Pharma ja nüüd on meil ka Energiakontrolliministeerium, mida kontrollib kes?

Talv ei tule külm, sest poliitikute jalgealune siin riigis ja mujal varsti pimedas Euroopas muutub aina kuumemaks.

Meie poliitikud muteeruvad kommunistideks, ega pane seda ise tähelegi.

 

Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt