Suur Lähtestamine kommunistlike võtetega: algas Saksamaa rafineerimistehaste natsionaliseerimine

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. september 2022 kell 13:46Foto: Pixabay / viarami

Nii nagu teatas Kaja Kallas kolmapäeval riigikogu infotunnis, et mõned firmad võiksid energia säästmiseks oma uksed “mõneks ajaks” kinni panna – luues nõnda pinnase kommunismimaiguliseks konkurentsi elimineerimiseks, kui sa omad vajalikke sidemeid –, nõnda liigub ka Euroopa süda Saksamaa suuri naftatehaseid riigistades täpselt samas suunas.

 

Äride töös hoidmise vabandusel võtab Saksamaa valitsus üle kontrolli Schwedtis asuva olulise naftarafineerimistehase üle. Schwedtis, Karlsruhes ja Vohburgis asuvate rafineerimistehaste töö tagamiseks võtab Saksamaa valitsus toornafta importijad Rosneft Germany (RDG) ja RN Refining & Marketing GmbH riikliku võrguagentuuri hoole alla, teatas Saksamaa majandusministeerium täna hommikul Berliinis.

“See on erastamise standardtehnika: tagastage finantseering, veenduge, et asjad ei töötaks, inimesed saavad vihaseks ja teie annate selle erakapitalile üle” – Naom Chomsky, keeleteadlane ja poliitikakommentaator

Tsitaadi allikas.

Saksamaa riiklik võrguagentuur Bundesnetzagentur võtab kontrolli toornafta importija Rosneft Germany (RDG) üle ja seega saab ka vastava osaluse kolmes rafineerimistehases – PCK Schwedt, MiRo (Karlsruhe) ja Bayernoilis (Vohburg) –, teatas ministeerium. Usaldushalduse ajaks on esialgu määratud kuus kuud ning kõik sellega seotud kulud peavad kandma asjaomased ettevõtted.

Selle protsessi taustaks on Ukraina proksisõja tõttu Venemaa vastu kehtestatud naftaembargo, mis hakkab kehtima 1. jaanuaril 2023 ning mõjub paraku laastavalt ennekõike Euroopale endale. Venemaa naftakompaniil Rosneftil on Saksamaa majandusministeeriumi varasema teabe kohaselt vähe huvi Venemaa naftast loobumise vastu. Ministeeriumi andmetel moodustab Rosneft Saksamaa umbes kaksteist protsenti Saksamaa naftatöötlemisvõimsusest, mis teeb sellest ühe Saksamaa suurima naftatöötlemisettevõtte.

 

“Põhjalik tulevikupakett” on mõeldud Schwedtile “transformatsioonitõukeks”

Schwedti tehase riiklikule eestkostele võtmine on reaktsioon vahetule ohule energiavarustusega kindlustatuse suhtes ja on Schwedti tehase säilimise oluline nurgakivi. Schwedti jaoks on koostatud ka “terviklik pakett tulevikuks”, mis peaks andma piirkonnale “transformatsioonitõuke” ja toetama rafineerimistehast, et naftaga varustamine oleks tagatud alternatiivsete tarneteede kaudu.

Seni on PCK rafineerimistehas sõltunud Venemaa toornafta tarnetest Družba torujuhtme kaudu. Nn tulevikupaketti peavad keskpäeval liidukantseleis esitlema kantsler Olaf Scholz (SPD), majandus-ja kliimaminister Robert Habeck (rohelised) ja Brandenburgi liidumaa peaminister Dietmar Woidke (SPD). PCK-l on umbes 1200 töötajat ja seda peetakse Schwedti piirkonna majandussambaks. Rafineerimistehas varustab kütusega suurt osa Saksamaa kirdeosast.

“Valitsused kasutavad mis tahes olemasolevat tehnoloogiat, et võidelda oma peamise vaenlase – oma elanikkonnaga.” Noam Chomsky, keeleteadlane ja poliitikakommentaator

Tsitaadi allikas.

Ministeeriumi teatel impordivad Venemaa riikliku naftafirma Rosneft Saksamaa tütarettevõtted RDG ja RNRM Venemaalt Saksamaale toornaftat iga kuu mitmesaja miljoni euro väärtuses. Usaldushalduse korralduse põhjuseks oli asjaolu, et äritegevuse jätkamine majandussanktsioonidest mõjutatud rafineerimistehastes oli ettevõtete omanikustaatuse tõttu ohus.

Kesksed teenusepakkujad nagu tarnijad, kindlustusfirmad, pangad, IT-ettevõtted, aga ka nende kliendid ei olnud enam nõus Rosneftiga koostööd tegema – ei Rosnefti osalusega rafineerimistehastega ega ka Saksamaa Rosnefti tütarettevõtetega RDG ja RNRM ise.

 

Allikas: focus.de

Tõlkis Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt