Kaitseväe juhataja vabandas vormikandmise eeskirja rikkumise eest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. aprill 2013 kell 14:33Knight cross

Kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras vabandas kaitseväelaste ja Eesti üldsuse ees vormikandmise eeskirja rikkumise pärast, vahendab BNS.

 

Kindralmajor Terras teavitas Tapal kaitseväe juhataja infopäeval osalenud kaitseväe ja Kaitseliidu juhtivaid ohvitsere ja allohvitsere oma tegevusest MTÜ-s OSMTH ning vabandas vormikandmise eeskirja rikkumise eest, teatas kaitseväe peastaap. “Olen eksinud ja vabandan kõigi Eesti inimeste ees,” ütles kindralmajor Terras. “See on õppetund, mille olen saanud. Kaitseväe vormikandmise reeglid on ühtsed ja keegi, ka mitte kaitseväe juhataja, ei tohi neid rikkuda.”

“Olen taandunud MTÜ OSMTH ja selle asutatud Carolin Illenzeeri fondi juhtorganitest,” ütles kaitseväe juhataja. “Usun, et heategevus ja abivajajate aitamine on tegevus, millega võiks tegeleda palju rohkem Eesti inimesi. Minu jaoks on andmine ja abistamine üks mu põhiväärtustest, millest loobumine ei ole võimalik.”

Kindralmajor Terras ja veel mitu mitu reservohvitseri kuuluvad end templirüütlite orduks nimetava ühingu Eesti harusse. Mittetulundusühinguna tegeleb see liikmete kõlbelise ja vaimse taseme arendamine ning heategevusega hariduse ja kultuuri toetamiseks avalikes huvides.

Meedias on avaldatud fotod organisatsiooni liikmete poolt Padisel läbi viidud tseremooniast. Fotodelt on näha, kuidas mõned osalejad, sealhulgas ka toonane kaitseministeeriumi kantsler Terras, kannavad punase ristiga valgeid hõlste, mis on tõmmatud kaitseväe vormi peale.  Toona kehtinud kaitseväe vormikandmise eeskirja kohaselt tohib vormi kanda vaid teenistusülesannete täitmisel.

 

Allikad: BNS, Delfi

 

Toimetas Õnne Puhk

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt