Kas Franciscus I võib jääda viimaseks paavstiks?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. märts 2013 kell 20:36 

(Täiendatud jooksvalt)

Sixtuse kabeli korstnast tõusis kolmapäeva õhtul valge suits ja Püha Peetruse basiilika kellad hakkasid lööma, mis tähendas, et kardinalid valisid roomakatoliku kirikule uue paavsti. Mitmed arvamusliidrid on seisukohal, et argentiinlane Jorge Mario Bergoglio ehk Franciscus I võib jääda viimaseks paavstiks. Sama on ennustanud 1595. aastal ka Arnold Wion.

 

Kirikupea valiti konklaavi viiendal hääletusel, 115 kardinali on hääletamisega tegelenud teisipäeva lõunast saati ning uue paavsti valimiseks pidi vähemalt 77 neist hääletama ühe kandidaadi poolt.

Peetruse väljakul viibivad tuhanded inimesed võtsid uudise vastu juubelduste saatel.

266. paavstiks valiti 76-aastane Argentiina kardinal Jorge Mario Bergoglio, kelle paavsti nimeks saab Franciscus I.  Tegu on esimese paavstiga, kes on pärit Ladina-Ameerikast.

 

 

Kuigi Vatikani väljakul juubeldavad uudise üle tuhanded inimesed, tekitab sündmus põhja pool Euroopat pigem külmemat suhtumist.

Arvamus Delfi kommentaariumist:
“Ma ei saa jätta muigamata et seesugune absurdne uudis 21. sajandil veel inimesi pöördesse ajab. Valge suits – must suits… Iganenud ja tagurlike vaadetega ususekti maskotiks on valitud vana mees (/—/). Ja mis kõige nõmedam asja juures – ei viljeleta kasinust ega ligimesearmastust vaid see kõik toimub hinnaliste laemaalingutega kullast tornidega lossis.”

Arvamusi Helsingin Sanomate kommentaariumist:
“Tuleviku ajaloolastele jätkub küllaga lõbusaid lugusid inimkonna irratsionaalsusest veel 2000. aastate algusest. Valiti paavsti ja tapeti usukogukonnast lahkulöönuid. Pandi pomme ja peeti igavest viha teisitiuskujate vastu.”

“Jälle sellise vanusega paavst, et konklaav koguneb uuesti tõenäoliselt veel sel aastakümnel.”

 

Mitmed uurijad, arvamusliidrid ja ajakirjanikud on aga seisukohal, et seoses muutustega kogu maailmas võib tegu olla viimase paavstiga üldse. Sama ennustas 1595. aastal ka munk Arnold Wion.

 

Allikad: Postimees, BBC, Vatican News, Wikipedia, Wikipedia 2Delfi kommentaarium, HS kommentaarium, Voice of Russia, NBC News

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt