Tarvo Alev: Peast tahm oled, kui usud ikka veel seda koroonajaburust!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. mai 2021 kell 14:17Foto: Telegram.ee + Canva.com

“Loe see siin läbi ja kui ikka veel arvad, et koroona pandeemiaga seonduv on ainuõige, siis oled peast ikka täis tahm. Vabandust, aga no oled ju! Tänaseks on avalikuks tulnud nii meeletult palju erinevaid tahke seoses koroona ja pandeemiaga, et lausa keeruline on mõista inimesi, kes siiani tulihingeliselt kogu seda jama usuvad ja veel enam lausa võitlevad ja väitlevad lausjaburate argumentidega. Peab ikka olema tahe sellises haiglases süsteemis elada, et seda endiselt veel õigustada ja kaitsta,” kirjutab Tarvo Alev.

 

Ei saagi aru, mis sellistes peades täpselt toimub või kui suur see ajukahjustus maskindamisest tekkinud on. Eriti veel nendel, kes üksi tänaval kõnnivad mask näo ees ja siiralt arvavadki, et kuskilt tuulega tuleb see üks ja ainus pisikupoiss ja hüppaks muidu otse talle ninna ja siis järgneks kiire surm.

Ainuüksi Eestis on juba nii rohkelt igapäevast tõendust selle kohta, et kõik toimuv on üks suur farss ja ajuvabaduse hüperesitlus, millel pole teadusega, loogikaga ega ka isegi talupoja elementaarse tarkusega mitte mingit seost.

Võtame siis järjest.

 

Alustan valitsusest ja Eesti politseiga toimuvast skandaalist

Kui algasid meeleavaldused, siis esmalt prooviti seda täielikult ignoreerida, millesse oli kaasatud ka meedia, kes siis täitis ilmselgelt poliitilist tellimust. Kui Toompea lossi ees oli koos isegi tuhat inimest, siis ERRi „Aktuaalse kaamera“ uudistes näidati rohkelt vaktsiiniteemasid, süstimisi ja veel seda üliolulist Maire Aunaste joogisena roolis olemise juhtumit. Mitte sõnakestki polnud juttu sellest, et samal päeval toimus üks suuremaid meeleavaldusi kogu Eesti ajaloos peale iseseisvumist.

Kui ignoreerimisest polnud kasu ja rahvast tuli iga päevaga juurde, siis oli vaja hakata seda jõuga maha suruma. Nii jõudiski kätte kurikuulus 11. aprill, kus politsei tuli välja suurte jõududega, kuhu oli kaasatud nii märulipolitsei, kiirreageerijad, koerad, relvad, kiivrid jne. Hakati arreteerima täiesti süütuid kodanikke ja neid alandama. Mitte ühtegi loogilist alust polnud arreteerimisteks, aga ometi seda tehti suurte jõududega. Sellest on tänaseks alanud suurem valetamistelaine, kuhu on kaasatud nii meie riigi peaminister, siseminister, PPA peadirektor ja veel teisigi ametnikke. Nende jutud muutuvad nagu kevadise tuule suund ja üks vabandus on jaburam kui eelmine. Ometi jääb neil siiani veel õigust üle ja isegi kui ütlevad välja lausrumalusi, siis ikkagi paljud inimesed ei taha aru saada neist lasteaia laste tasemel valetamisest. See toimub aga riigi kõige kõrgemal tasandil. Täielik tsirkus, mida nad ise nimetavad veel õigusriigiks.

 

Riigikogu liige võib meelega inimesele otsa sõita?

Nüüd hiljuti toimus vahejuhtum Toompea lossi ees, kus Keskerakonda kuuluv riigikogu liige sõitis süüdimatult otsa meeleavaldajale ja lihtsalt jalutas minema oma ülbitsemiste saatel. Kuna kirjutasin sellest ise esimesena loo ja see hakkas levima nagu kulutuli internetis, siis läksid sellega kaasa ka peavoolu ajalehed. Ometi aga leidis Keskerakonna liider ja Riigikogu esimees Jüri Ratas, et tegu polnud küll ilus, vibutas avalikkuse ees oma palki… oih, vabandust… nimetissõrme, aga siiski arvas, et tegemist polnud millegi hulluga ja Igor Kravtšenko võib ikkagi edasi tegeleda riigijuhtimisega. Tema argumendiks oli see, et mees ju oma Facebooki lehel vabandas.

See on huvitav pretsedent, et kui keegi peaks nüüd kunagi kellelegi autoga otsa sõitma ja isegi tunnistama, et tegi seda meelega, sest närv oli must, siis piisab vabandamisest sotsiaalmeedias ja kõik ongi ju hästi. Isegi politseinik nägi juhtunut pealt ja ei teinud midagi. Politseiamet leidis, et nad ei alusta isegi menetlust. Kui aga paar nädalat tagasi kõndis ringi rahulik vanem härra piimamannerguga, siis oli see piisav ohutegur, et mees tiriti mitme politseinikuga bussi, kus mees kooriti aluspesuni paljaks ja otsiti läbi. Võrdne kohtlemine, eks? Ja see kõik käib ikka ja ainult mingi koroonakriisi sildi all.

 

Vaktsiinipassid ja reisimise soodustamine vaktsineeritutele

Üle poole aasta on olnud väga aktiivseks teemaks igapäevaselt pea igas suuremas telekanalis või ajalehes vaktsineerimine. Tuntud inimesed, arstid, poliitikud ja isegi kultuuriinimesed uhkeldavad videolõikudega sellega, kuidas nad süsti said. Kuigi tegemist on justkui isikliku ja privaatse meditsiinilise toiminguga, siis sellega minnakse kaamera ette. Veider, et maoloputuse, klistiiri või nohurohu tarbimisega ei kiidelda avalikkuse ees. Ka see ei tekita tahmastunud ajudega maskilembelistes pandeemiakummardajates vähimatki kahtlust. Nende meelest ongi see normaalne, et Terviseamet loob lausa eraldi raami, mida inimesed saavad panna oma profiilipiltide juurde ja sellega uhkustada, et on teinud ühe meditsiinilise toimingu. Mingil veidral põhjusel ei ole tehtud raame nende eespool toodud muude toimingute kohta.

Aprilli lõpus tuli uudis, et Eesti on valmis saanud vaktsiinipassiga, mis tähendab seda, et vaktsineeritud inimestel on lihtsam reisida. Kusjuures erandid vaktsineeritutele tulid juba valitsuse korralduses 29. jaanuaril, mis on oma sisult absoluutselt jabur. Seetõttu, et pole mitte ühtegi tõendust, et vaktsineeritud inimesed ei haigestuks ega levitaks viirust edasi. Selle kohta on nüüd tulnud mitu selget näidist, kus Keila lähedal Karjakülas hoolduskodus nakatus 25 vaktsineeritud inimest. Lisaks tuli uudis Seišellidelt, kus kehtestatakse uusi piiranguid, sest vaktsineeritud inimesed nakatuvad massiliselt. Kas keegi seletaks nüüd ära, mis selle vaktsiinipassi mõte oli ja miks kiirkorras kulutati raha selle väljatöötamiseks?

 

Tallinnas vallandatakse mitte-vaktsineeritud kiirabitöötajad

Viimastel päevadel on lahvatanud uus uudis sellest, et Tallinnas ähvardatakse kiirabitöötajaid vallandamisega, kui nad ei vaktsineeri ennast. Selle kohta võttis sõna isegi Tööinspektsiooni esindaja, kes peaks alati kaitsma nõrgemat osapoolt, aga kus sa sellega – tädi võttis sõna hoopis tööandja kaitseks, mis sest, et tegemist on täiesti inimõiguste rikkumise, teaduslikult põhjendamatu olukorraga ja niigi hapras olukorras oleva kiirabi olukorra halvendamisega.

Tööinspektsiooni esindaja arvamus selline:

Tööandjal on õigus nõuda töötajalt vaktsineerimist, kui see on ainus viis maandamaks ohtu, ütles tööinspektsiooni peadirektori asetäitja Meeli Miidla-Vanatalu.”

Minul tekib jätkuvalt küsimus: millisest ohust jutt käib? Kas sellest koroonast, mida võrdselt suudavad levitada nii vaktsineeritud kui ka mittevaktsineeritud töötajad? Kui nüüd on selge, et vaktsineeritud nakatavad ka teisi, kas nemad ka vallandatakse – ehk siis tehakse puhas vuuk ja edaspidi pannakse tühjad kiirabiautod tee äärde, kus miski Bolti äpi abil saab seda kasutada iga abivajaja ise?

Kui te arvasite, et siiani on juba olnud pikk jutt ja mul argumendid otsas, siis mõelge veel kord. Sel koroonajaburdusel on nii palju erinvaid külgi, et võin kirjutada Tammsaarest rohkemgi ja ikka jääks pool kirjeldamata.

 

Piirangud ja täiesti ajuvabad väljamõeldised, mille kasu/kahju keegi isegi ei viitsi kontrollida

Nüüd, teise laine ajal olid meil erinevad piirangud alates novembrist. Iga kuu neid muudeti või täiustati. Kusjuures, igaüks võib statistikat vaadata ja veenduda, et mida rohkem piiranguid, seda suuremad olid nakatumisnumbrid. Tänaseks pole minu teada tehtud mitte ühtegi selget analüüsi piirangute mõju kohta. Ei ole võimalik saada teaduslikku tõendust nende kehtestamisest üldse ja pole võimalik näha analüüsi, millised olid nende kasu- või kahjutegurid. Ega neid analüüse polegi võimalik vist teha, sest need kehtestati juba täiesti lambist ja ilma ühegi selge aluseta. Muudeti kohati iga nädal nii, et isegi ei oodatud ära, kas eelnev piirang avaldas mingit mõju, kui juba järgnev piirang peale pandi.

Piirangud kehtivad tänase päevani, kus kultuuriasutustel on rohkelt reegleid ja tuleb järgida ruumide täituvuse nõuet. Muidu oleks see ju arusaadav, kuid veider on see, et lennukites vist see viirus ikkagi ei levi, sest terve talve läbi on lennukites olnud salongid puupüsti inimesi täis, kes istuvad kõik külg-külje kõrval. Kinos oleks samas olukorras olnud suremisenumbrid vist katastroofilised, aga vot lennukis selliseid asju ei juhtu. Loogiline, onju?

Kaks meetrit? Lennukis viirus ju ei levi, ega ju? Küll aga kinos ja teatris …

 

Maskinõue – ma isegi ei viitsi enam!

Nüüd oleks see koht, kus võiks kirjutada paraja romaani nendest maskidest ja nende mittetoimimisest ja sellest, kuidas need on hoopis kandjale kahjulikud ja hoopiski ise soodustavad haigestumist, aga teate – ma isegi ei viitsi. Tahmastunud ajudega tegelased ei suuda oma maski taga hapnikupuudusel nii pikka teksti siiani lugedagi ja teised, kes asjast aru saavad, teavad kõike juba niigi. Kui oled aga siiani teemas kahevahel ja jõudnud lugemisega siiani, siis tõesti vist ei pea hakkama taaskord kirjutama maskidest ega pea tegema järgmist lõiku PCR-testidest. Seda infot on tänaseks juba niivõrd palju, et iga huviline leiab selle üles kerge vaevaga. Võib kasvõi kuulata Riigikogu istungite salvestusi, kus Kalle Grünthal toob kõik puust ja punaselt selgelt välja.

 

Meie Kersti käis Poolas … 

Küll aga toon lõpetuseks välja meie toreda presidendi Kersti, kes käis hiljuti Poolas ja postitas sealt lisaks muudele piltidele kaadri sellest, kuidas ta vestles Poola riigipeaga kaetud laua taga, kus olid koogid, veed, kohvi jms. Tegemist oli vähemalt paarimeetrise diameetriga lauaga, kus meie Kersti istub ühel pool ja Poola peaminister teisel pool. Mõlema nägusid katavad maskid, aga laud on kaetud toiduga. Kellele seda tsirkust ikkagi tehakse, sest iga loogiliselt mõtlev isik saab ju aru, et maskid olid ees vaid pildi tegemise ja tsirkuse jaoks. Või tahab keegi tõesti arvata, et Kersti pistab koogitüki maski kõrvalt sisse ja valab kohvi nina kõrvalt alla? Või arvab keegi tõesti, et üsna vigast inglise keelt rääkiv president tõesti vestles läbi maski Poola peaministriga üle selle suure laua?

 

Tarvo Alev

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt