Mart Helme väljaütlemisest prostitutsioonile sundimise valguses

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. aprill 2022 kell 15:39Mart Helme eilne kommentaar Ukraina naiste suunal (alates 1:29:29) oli jõhkralt mööda väga mitmel tasandil, ent veel rohkem hämmastas mind täna hommikul sotsiaalmeedias nähtud seda õigustav sõnavõtt. 

 

Hea inimene, kes sa ei ole aru saanud Helme poolt öeldu kohatusest või elad lihtsalt õndsas teadmatuses / ignorantsuses naiste- ja lastevastasest seksuaalvägivallast maailmas. Ma ei tea, mis on su lähtepunkt, kas näiteks keerulised suhted oma ema, vanaema, õe, tädi, õpetajaga vms takistavad sul olemast empaatiline, aga nüüd on viimane aeg otsa vaadata faktidele.

Prostitutsioon ei ole hirmutavalt paljudel juhtudel mõnes “seksikas” filmis nähtud vabatahtlikult, rõõmu ja naudinguga tehtav töö nagu iga teine, vaid sund, mis tapab naist (aeglaselt ja piinarikkalt) vaimselt ja füüsiliselt. Rääkimata lastest (nii tüdrukutest kui ka poistest), keda selleks survestatakse.

Ukrainas on ka varem olnud suuri probleeme inimkaubandusega, sh seksuaalse ärakasutamisega. Rootsis leiti äsja, et suurem osa möödunud kuul prostitutsioonile kallutatud naisi pärinevad Ukrainast. Kas Mart Helme ei ole kuulnud tõsiasjast, et inimkaubitsejad ja sutenöörid kasutavad sõjapõgenike häda ära? Ei ole kuulnud registreerimata “abistajatest”, kes Ukraina piirilt heausklikke naisi ja lapsi teadmata kohta viivad?

Maailmas on miljoneid seksorjasid. Ühes üheksas riigis läbiviidud prostitutsiooniga kokku puutunud naiste uuringust selgus, et 70–95% naisi oli füüsiliselt rünnatud, 60–75% vägistatud ja 89% naistest ütlesid teadlastele, et tahavad kiiresti sellest olukorrast pääseda. Isegi kui inimesed selle tee ise valivad, võib see olla ohtlik elukutse, mis on täis ekspluateerivaid ja alandavaid asjaolusid.

Uued Uudised kirjutas eile, et Mart Helme sõnavõttu mõisteti valesti, et ta ei öelnud mitte “sajad tuhanded” vaid “sajad, tuhanded” ja muu demagoogia.

Kui sa, Mart Helme, oled päriselt mures prostitutsiooni pärast, siis tegele alustuseks sellega, et meil ei oleks kupeldajaid, inimkaubitsejaid ja mentaliteeti, mis ei tee probleemi tahtevastasest seksuaalaktist. Kuid Ukraina naiste potentsiaalseteks prostituutideks tembeldamine ei ole okei. Äkki vahelduseks lihtsalt paluks vabandust?

 

Mariann Joonas

Telegrami peatoimetaja 

 

Foto: ekraanikuvaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt