Näiteid orwellilikust ühiskonnast

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. aprill 2013 kell 15:491 - pealkirja pilt

 

Orwellilikus maailmas on kõik asjad tagurpidi. Sellises ühiskonnas on isemõtlemine taunitav, sest kuidas sa saad ise mõelda, kui Suur Vend teeb seda sinu eest?

 

Sõda on rahu. Okupandid Lähis-Idas on tegelikult rahuvalvajad. Nad tapavad seal tsiviilisikuid, sest tegemist on rahuvalve operatsiooniga. Selle taga on erinevad suurorganisatsioonid nagu NATO, ÜRO jt, kes kõik seisavad rahu eest.

Päris-uudiste kohta öeldakse alternatiivsed uudised, päris-ravi kohta öeldakse alternatiiv-meditsiin, päris-toidu kohta öeldakse ökotoit.

 

2 

Sellises ühiskonnas peavad kõik pingutama hea ja turvalise tuleviku nimel. Alati saabub see hea aeg kunagi tulevikus. “Yes we can!” ütles üks vaesest perest pärit mees, kes end ise üles töötas ja lubas, et kõik saab korda. Enne seda ütlesid ja lubasid täpselt sedasama asja veel 43 presidenti. Kuigi elukvaliteet ja tingimused lähevad iga aastaga aina hullemaks, on lootust, et kohe-kohe, üsna pea saabub lõpuks see hea aeg, sest Obama ei suutnud oma lubadust esimese ametiajaga ellu viia. Sellepärast peame tal laskma teise ametiaja ka olla.

 

Outdoor_990x400_uus.indd

 

Ka Eestis käivad asjad samamoodi. Kõik erakonnad ja poliitikud lubavad sulle, et kohe-kohe saab kõik korda, kui sa ainult oma hääle neile annad.

 

 4

 

5

 

6

 

Ja kui sulle tundub, et nendel erakondadel ja poliitikutel asi ei õnnestunud, siis peaksid sa tulevastel valimistel valima nüüd sotsiaaldemokraadid, sest Eiki Nestor ütles: “2015. aasta riigikogu valimised me võidame ja silm ka ei pilgu!”

Jess!

Sellises ühiskonnas saab 3 olla 4 ja 4 olla 3, samuti ei kehti sellises ühiskonnas ka füüsikaseadused, mida sulle on põhikoolis õpetatud.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Ja kuna need füüsikaseadused alati ei kehti, saab sinust potentsiaalne terrorist. Ja kui sa soovid reisida, siis saad sa lennujaamas kiiritada. Kui sulle see ei meeldi, siis saad valida ka seksuaalse ahistamise kasuks. Kõik selle tõttu, et äkki on sul suguelundite vahel pomm, millega saab rikkuda füüsikaseadusi.

Lennujaama turvatöötajad on kõik hirmunud nägudega, sest neile äsja koolitusel räägiti, et kõik on potentsiaalsed terroristid. Sellepärast ei tohi reisijad minna võileivaga turvakontrollist läbi, sest tegu võib olla pommiga. Tuleb välja, et toit on tänapäeval pomm.

Kui mõelda kaine peaga, siis see kõik tundub täiesti uskumatu ning jabur – aga kuidas sa võid Suures Vennas kahelda?

Samal ajal need inimesed, kes meile kõigile ütlevad, et terrorism on suur oht, lähevad ise lennukile läbi VIP-sissepääsu, kust saab läbi viia kõike. Neid saadavad relvastatud valve ja supermodellid. Nad lendavad eralennukitega ja nende jaoks pannakse liiklus kinni, kui nad ringi liiguvad. Selle kõik maksavad kinni potentsiaalsed terroristid ise. Lennujaama sees saad sa näha neid VIP-inimesi ka spetsiaalsel autahvlil.

 

8

Lennukile jõudes öeldakse sulle, et sa pead välja lülitama mobiiltelefoni ja muud vidinad, sest see võib olla potentsiaalne oht lennuki elektroonikale. Ja inimesed tõsimeeli usuvad seda, sest tänapäeval on kõikjal oht. Keegi ei vaevu isegi mõtlema, et kui mobiiltelefon on selline oht, siis miks ei kasuta terroristid sellist võimalust lennukite allakukutamiseks.

Äkki sellepärast, et kui mobiiltelefoni kasutamine lennukis oleks tõesti oht, siis neid ju ei lubataks kunagi lennukile… Ja teiseks, kui terroristid päriselt soovivadki lennukeid kaaperdada ja trikke teha, siis nad kasutavad selliseid lennukeid, millega saab rikkuda füüsikaseadusi.

Lennukist leiad sa ilusa ja armsa Estonian Airi ajakirja, kust saad lugeda, et Eesti majandus kasvab.

 

9

 

See on ära toodud nii eesti kui ka inglise keeles, et kõik eestlased ja ka kõik turistid ikka kindlasti teaksid, et Eesti majandus kasvab!

 

10

 

Ajakirjast saame lugeda ka seda, kuidas Vabariigi aastapäeval korraldatakse kõvadele meestele suurejooneline pidulik presidendi vastuvõtt ja et sellest üritusest on välja kujunenud moedisainerite võistlus.

 

 11

 

Presidendiproua tänavune ainult üheks õhtuks loodud kleit maksab 2100 eurot maksumaksja raha. Hmm… Kas see on ikka piisavalt prestiižikas kleit? Ma ei usu, et Kardashianid nii odavat kleiti selga paneks. Seega on proua Evelinil siin veel palju mänguruumi.

Better luck next year!

 

Ajakirjas on ka üks lahe reklaamartikkel, mis kutsub inimesi Moskvat külastama. Moskva pilvelõhkujate kohal näeme triibulist taevast. Ärge saage valesti aru, tegu ei ole inimeste alateadvuse programmeerimisega – selline taevas on tänapäeval normaalne.

 

12

 

Ja nüüd mu lemmikosa. Leheküljel 92 saavad turistid Eesti kohta lugeda järgmist: “1918 kuulutati välja Eesti Vabariik. II maailmasõja lõpul okupeeris Nõukogude Liit Eesti. Aastal 1991, neli kuud enne Nõukogude Liidu kokkuvarisemist, taastas Eesti oma iseseisvuse ja liitus Euroopa Liiduga aastal 2004.”

 

13

 

Kui sa lennukilt maha tuled, siis on võimalik, et näed ka narkokoeri. Nemad on seal, et näidata rahvale, et “näe, vaadake, me teeme suurt tööd narkovastases sõjas”. Samal ajal saab telekast vaadata USA sõdurit rääkimas, kuidas nad USA sõjaväega kasvatavad Afganistanis oopiumit.

 

14

 

 

 

Ilusat päeva jätku kõigile siin toredal Vanglaplaneedil.

 

Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt