Kunstnik Ashot Jegikjani Noa laeva projekt infouputuse ajal

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. aprill 2023 kell 18:44Pilt: Woman in Boat, 2015, Ashot Jegikjan

Lill meie õuel ütleb: “Muusikud, kunstnikud, loomingulised isiksused, kõrgeima vaimse taseme inimesed on hõivatud maailma ilusamaks, vabamaks ja armastavamaks muutmisega. Need inimesed on keskendunud rahule, armastusele ja sõprusele.”

 

Olen õnnelik, et olen kunstnik, ei kuula uudiseid ja olen rahul. (Kunsti ja muusika uudiseid ma vahel loen.) Samuti soovitan sulle uudiseid mitte kuulata, vaid keskenduda armastusele ja rahule, sest paljud uudised suunavad sind vihkamisele. Aga vihkamisest pole kasu. Armastus annab elu ja õnne, aga vihkamine hävitab sind. Ma armastan absoluutselt kõiki meie planeedi inimesi. Ma armastan kõiki riike ja rahvusi meie planeedil. Ainult armastuse abil saate teisi inimesi aidata. Ja lõpuks söö pirnimoosi ja rõõmusta.

Kord kohtusid ungari helilooja Franz Liszt ja sõjaväekindral ühel muusikalisel peol. Kindral küsis Lisztilt irooniliselt: “Ma olen sõjaväes. Ma kaitsen sinu ja enda elu. Mida sina teed?”

Liszt vastas: “Ma teen sinu ja enda elu ilusaks. Kui elu poleks ilus, siis poleks põhjust seda kaitsta.”

Kõik ei ela sõjateadvuses… Mina ka ei ela sõjateadvuses. Olen kunstnik ja oma sisemaailma piiskop. Olen keskendunud rahule ja armastusele, kunstile, sõprusele ja rõõmule. Ainult armastus, rahu, andestus, halastus ja rõõm päästavad maailma. Sest Looja on armastus. Sööge armastuseks pirni ja apelsini, mu sõbrad.

Kui sõprus on keelatud, siis sõda möllab, aga kui sõprus õitseb, siis sõda vaibub. Lihtsalt armastage üksteist.

Meedia toob teile infouputuse ja hirmu-uputuse. Ashot Jegikjan toob teile oma maalid. Vali. Teie asemel valiksin maalid, vabaduse, armastuse ja rõõmu 🙂 Ärge olge stressi koguja, olge kunstikoguja.

Praegu on maailmas tõusmas infouputus, mis tekitab hirmu-uputuse. Ära karda! Ära upu! Looja ütleb: “Ehita endale ja soovijatele, rahuarmastajatele Noa laev, et mitte uppuda infovoogudesse. Noa laeva abil päästa end infouputusest, hirmu-uputusest.”

Tänapäeval sümboliseerib Noa laev rahu, armastust, kunsti, loovust, sõprust, optimismi, muusikat, halastust, rõõmu, usku armastusse. Ole armastuse piiskop. Ja ikka söö, loe, armasta, maga, jaluta looduses. Täna lähen ostan lõuendi. Ok. Elu on ilus. Kevad.

Ashot Jegikjan 2018 Tallinna Kunstihoones.

 

Ashot Jegikjan

2023Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt