Kunstnik Ashot Jegikjan: turvamees, palun ole inimlik!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. detsember 2021 kell 17:09Tunnuspilt: Ashot Jegikjan ”Ingel tänaval”, 2018 (õli lõuendil)

Armeenia päritolu Eesti kunstnik Ashot Jegikjan avaldas Youtube’is pöördumise, milles ta kutsub turvamehi, aga ka kõiki vaktsiinitõendi küsijaid näitama üles inimlikkust. „Kui keegi on ilma maskita, siis ära pane tähele, ära märka! Ära küsi tema käest, et kus sinu mask on – see ei ole ilus, see on sama asi kui küsida, kus sinu ema on, või mees või naine – või kus sinu prillid on?“ räägib ta naeruse häälega. Ashot ütleb, et viirus ei tapa, vaid hirm tapab ja palub lasta inimestel vabalt olla ja kõigil üksteist armastada.

 

„Laske inimestel vabalt olla – Eestimaa, sa ju oled vabaduse suur armastaja … Turvamees, ole kristlane, ole õnnelik siin ja praegu ja lase teistel ka olla õnnelik,“ rõhutab ta, et inimesi ei tapa viirus, vaid halb sõna.

„Palju õnne, sa nägid vaba inimest ilma maskita, see on haruldane asi ja sa pead olema õnnelik, kui teda näed,“ ütleb ta, et maski küsimise asemel võiks turvamees kaubanduskeskuses pakkuda inimesele hoopis abi.

„Mask ei kaitse, viirust ei ole olemas materiaalselt, on olemas ainult meediast tulev soov ja hirmupropaganda. … Ära karda! Hirmu tundmine ei ole moodne – sa ju ei sure!“ räägib ta.

„Miks mina tean, et viirust pole olemas, aga teie ei tea?“ imestab ta siiralt. „Miks inimesed hirmus elavad ja teevad ka ise propagandat. Kõik see jutt viirusest on silmakirjalik pettus. … Viirust pole olemas, see on lihtsalt sõna – ja sel sõnal on surma reputatsioon!“ märgib ta.

„Sellepärast, turvamees, lase inimesel vabalt liikuda. Ära üle pinguta – see ei tasu seda ära. On olemas armastus, viirust pole olemas, keskenduge armastuse peale,“ soovitab ta inimestel üksteist mitte kontrollida.

„Sama asi on ka vaktsiinipassiga. Ärge kontrollige, lihtsalt laske inimesed näitustele, kohvikusse ja muuseumi! Kuula oma südametunnistust!“

„Inimesed, olge inimlikud – nüüd, kui on jõuluaeg, ja üldse terve aasta! Looja ütleb: armastage üksteist!“

 

Kuula Ashoti pöördumist:

 

Allikas: Youtube

Tunnuspilt: Ashot Jegikjan ”Ingel tänaval”, 2018 (õli lõuendil)

 

Toimetas Sander Soomaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt