Elu maatriksis: reaalsust on lihtsam maha matta kui unistustest vabaneda

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. märts 2023 kell 15:45



Foto: ekraanikuva / Youtube

Tsitaat “reaalsust on lihtsam maha matta kui unistustest vabaneda” (“It is so much simpler to bury reality than it is to dispose of dreams”) pärineb filmist “The Matrix Resurrections” (2021), kuid tsitaat ise pärineb kirjaniku Don DeLillo raamatust “Americana”. Alljärgnevas analüüsib John Le Bon kummalisi esoteerilsi seoseid (sünkroonsust) maailma raputanud sündmuste ja popkultuuri vahel.

 

 

Don DeLillo on 1997. aastal ilmunud rahvusvahelise bestselleri “Underworld” ning ka raamatute “White Noise”, “Falling Man” ja “Point Omega” autor.

 

Allikas: amazon.co.uk

See omapärase välimusega raamat nimega “Underworld” ilmus neli aastat enne USA valitsuse enda 2001. aastal korraldatud 9/11 terrorirünnakute libaoperatsiooni. Ja mida me näeme siin raamatu esikaanel: WTC kaksiktornid, ristiga kirik ja taevas on mingi objekt, mis meenutab kas lindu või lennukit. Lisaks tundub pilt olevat veidi udune, natuke suitsune, peaaegu nagu sel päeval, millest enamik ei julge siiani rääkida. See päev, mil väidetavalt läks 3000 inimest traagiliselt allilma (underworld).

“Matrix Resurrections” ilmus 2021. aasta lõpus ja on Matrixi sarja neljas osa. Filmi ühes tualettruumi-stseenis on näha ka lauset “Reaalsust on lihtsam eirata kui unistustest vabaneda”.

 

Meile meeldib unistada, et ühel päeval, ühel päeval ma … (sisesta X, Y või Z) või ühel päeval maailm … (sisesta A, B, C).

Ühel hetkel tulevikus on asjad teisiti. Need unistused, mis meil praegu on, mõned meist saavutavad oma unistused, mõned mitte. Kuid mõlemal juhul on unistused inimestele väga olulised, kas pole?

Nii et kui reaalsus unistustega kokku ei lähe, on reaalsust palju lihtsam maha matta ja teeselda, et seda pole olemas. Seejärel paneme pea justkui liiva alla, et unistustest vabaneda. See on üks tõlgendus sellest tsitaadist filmist “Matrix Resurrections”, selle tsitaadi, mille autor Don DeLillo kirjutas ka “Underworldi”, mis ilmus 1997. aastal, neli aastat enne sündmust kaksiktornidega, mille ees ja keskel on kirik ning taustal suits, mille kõrval võib olla lind või lennuk… keegi ei tea.

Don DeLillo on kirjutanud ka raamatu nimega “White Noise” (1985), millest tehti eelmisel aastal film nimega “White Noise”. Ja millest see film räägib? Noh, uskuge või mitte, aga teose peategelaste elu katkeb, kui kataklüsmiline rongiõnnetus heidab linna kohale keemiajäätmete pilve. Ja see õhus leviv mürgine pilv sunnib läbi viima ulatuslikku evakueerimist, mis põhjustab maanteel suure kaose.

Nüüd lähme ja vaatame CNN.com-i.

Pärast rongi rööbastelt mahajooksmist elavad Ohio elanikud filmi süžee järgi, mida nad aitasid luua.

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt