3. mail toimub Lääne-Virumaal oluline fosforiidi kaevandamise teemaline arutelu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. mai 2024 kell 10:43Foto: Peeter Proos

3. mail 2024 toimub Liiguste külas, Lääne-Virumaal, oluline kohtumine, kus kõneldakse fosforiidi kaevandamise tulevikust Eestis. Üritus algab kell 15.00 Liiva talus, vahendab Vanglaplaneet.

 

Rakvere vallavolikogu esimees Peep Vassiljev, kes on tuntud oma kaevandusvastase hoiaku poolest, teeb ettekande fosforiidi uuringutest ja kaevandamisest. Arutelu annab suurepärase võimaluse saada ülevaade nii praegustest plaanidest kui ka võimalikest mõjudest kohalikule kogukonnale. Ettekande järel on külalistel võimalus hr Vassiljevile küsimusi esitada.

Lisaks arutelule pakub kohalik ettevõte “Liiguste Toitlustus OÜ” maitsvaid suupisteid ning üritusele lisavad meeleolu muusikud.

See kohtumine on suurepärane võimalus kõigile huvilistele, kes soovivad mõista fosforiidi kaevandamise keerukust ning selle potentsiaalseid mõjusid.

Uuri lisaks:
Fosforiidi kaevandamise plaanid võivad vallandada uue fosforiidisõja
Rakvere vallavolikogu esimees: ainus vahe on, et nüüd hakkavad fosforiiti kaevandama Lõuna-Korea kopad
Peep Vassiljev fosforiidist: “Kui hakatakse kaevandama, siis Kunda ja Rakvere vahel pööratakse kõik 30–40 meetri sügavuselt pahupidi

 

 

Allikas: Vanglaplaneet.ee

 

Toimetas Silver Ronk / Eesti Eest

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt