Tuuleturbiinide tume tulevik: aegunud tuulikud on suur keskkonnarisk

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. veebruar 2024 kell 10:38



Foto: Pixabay / Mollyroselee

Pärast aastakümneid kestnud töötamist kogu maailmas vähestes jõukates ja vähem asustatud riikides on tuuleturbiinide eeldatav eluiga jätkuvalt umbes 20 aastat. Praeguseks ei ole veel leitud rahaliselt elujõulist vahendit nende tuulegeneraatorite ringlussevõtuks. Kas see tähendab, et vanad tuulikud visatakse lihtsalt mürgiste jäätmete prügilasse?

 

Kuna tuuleturbiini labasid on väga raske ringlusse võtta, on kasutuselt kõrvaldatud labade tekitatud jäätmevoog muutunud omaette probleemiks. Prognooside kohaselt toodetakse 2050. aastaks üleilmselt igal aastal 43 miljonit tonni labajäätmeid.

 

Kuidas tagada elektrienergia 11 miljardile inimesele aastal 2100?

Prognoositakse, et 2100. aasta sajandivahetuseks on maailma rahvaarv praegusest 8 miljardist kasvanud enam kui 11 miljardile.

  • Prognoositakse, et 2100. aastal domineerivad maailma rahvastikus India, Nigeeria, Hiina, USA, Pakistan, Kongo Demokraatlik Vabariik, Indoneesia, Etioopia, Egiptus ja Tansaania.
  • Riigid, mis on aga jõukamad, kuid vähem asustatud, on Saksamaa, Ühendkuningriik, Austraalia, Kanada, Jaapan ja Venemaa.

Tuuleparkide vananedes hakkavad turbiinid lagunema ja vajavad hooldust. Kuid nende eemaldamisega seotud suurte kulude tõttu otsustavad p

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt