Inspireeriv video: maailma muutjate põlvkond on ellu astumas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. veebruar 2014 kell 21:30Picture3“Me oleme Ajaloo keskmine laps, kes saab täisealiseks tsivilisatsioonide ristumispaigas, generatsioon, mis tuleb vana sureva maailma ja uue sündiva maailma vahepeal. Me oleme “saavuta-või-sure” põlvkond, “kõik-või-mitte-midagi” põlvkond, puhastustuli, millest läbi minnes tsivilisatsioon kas hävib või tõuseb tuhast,” on öelnud Joshua Gorman, liikumise Generation Waking Up (lühendatult “WakeUp”) asutaja ja juhtfiguur.

 

WakeUp on globaalne liikumine, mille eesmärk on sütitada noorte põlvkonda uue, õiglase, säästliku ja õitsva maailma kujundamisele. Gorman on lõpetanud Georg Masoni ülikooli, kus ta keskendus noorsoo ja sotsiaalse muutuse teemale; ta kuulub Global Youth Action Network / TIG-USA juhatusse ja juhib mitmeid rahvusvahelisi noorteprojekte.

Üle kogu planeedi on täisealiseks saamas ainulaadne ja võimas põlvkond, mida tuntakse mitmete nimede all: GenY,  Generation We (“meie põlvkond”), digitaalne põlvkond ja millenniumlased. Sündinud ajavahemikul 1978 ja 2000, on tegu arvukaima, parima haridusega, kultuurilt mitmekesiseima, globaalselt teadlikema, tehnoloogias vilunuima ja sotsiaalselt aktiivseim generatsiooniga, mida maailm on näinud.

“Me ärkame maailma, mille oleme pärinud ja teadvustame endile, et oleme sündinud ajaloo kõige kriitilisemasse hetke. Kõikide kriiside koondumispunkti, kus vaesus, ebavõrdsus, majanduslik ebakindlus, materialism, planeedi kliimahäired ja ökoloogiline häving ähvardavad inimtsivilisatsiooni tervikuna. Keset neid üleilmseid väljakutseid on liigagi suur hulk noori inimesi, kes on halvatud meeleheitest ja apaatiast, elades elu, millel puudub eesmärk, tähendus ja suund,” nendib Wake-Upi liikumise koduleht.

“Samal ajal on noores põlvkonnas üles kerkimas ka tugev sotsiaalsete muutuste tõusulaine. Noored inimesed on alati olnud suurte ühiskondlike liikumiste esirinnas. Me oleme ärkamas ja astumas radikaalseid samme koolidest ja kogukondadest kuni võimukoridorideni välja nii nagu ei kunagi varem.”

Uue põlvkonna kutsumus on eksimatult selge – luua õitsev, õiglane, säästev ja sellisena jätkusuutlik maailm kõigi hüvanguks. Maailma muutmiseks on vaja võtta ette väga julgeid ja süsteemseid ümberkorraldusi.  Generatsioon “Wake-up” on kaose piirile jõudva maailma väljakutse vastu võtnud.

Vaata WakeUpi filmi, mille soov on inspireerida ja julgustada noori inimesi oma elu muutma, kogukondi looma ja maailma paremaks looma.

 

Allikad: Evolutionary Leaders, Generation Waking Up, Truth Theory

Foto: Generation Waking Up

 

Toimetas Liina Liisveld

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt