Aita tunnustada! Keskkonnaministeerium otsib loodushuvilisi noori

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. september 2013 kell 14:30Frog-in-HandTänavu novembris antakse kolmandat korda välja noore looduskaitsja märke. Keskkonnaministeerium soovib märgiga tunnustada ja eeskujuks seada suure loodushuviga aktiivseid kuni 26-aastaseid noori, kes on kaasa löönud looduskaitse-alases tegevuses, vahendas rohelist mõtteviisi propageeriv portaal Bioneer.

 

“Märgid antakse noortele, kes on eriliselt silma paistnud loodushoiu alal, saavutanud häid tulemusi loodushariduse konkurssidel või aidanud kaasa loodusteemaliste ürituste korraldamisele. Looduse kaitse algab selle mõistmisest, milleks omakorda on vaja looduses viibida ning teada, kuidas see toimib. Looduse väärtustamine peab olema meie kõigi igapäevane ja pidev hoiak,“ ütles keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus.

Esimesed 20 noore looduskaitsja märki anti välja 20. novembril 2011 Viljandi Pärimusmuusika Aidas toimunud pidulikul kontserdil. Märgisaajate hulgas oli nii loodusainete olümpiaadidel edukalt esinenud õpilasi, erinevate loodusteemaliste ürituste nagu loodusretkede, talgupäevade, konkursside eestvedajaid ja korraldajaid, samuti uurimustööde koostajaid. Kõiki märgisaajaid ühendab suur loodushuvi.

Ettepanekud, mis kirjeldavad vabas vormis kandidaadi looduskaitsetegevust ja milles on märgitud ka nominendi vanus ning kontaktandmed, palutakse saata hiljemalt 25. oktoobriks 2013 Keskkonnaministeeriumi looduskaitse osakonda, Narva mnt 7a, 15172 Tallinn või e-kirjaga aadressil keskkonnaministeerium@envir.ee.

 

 

Allikad: Bioneer, Keskkonnaministeerium

Foto: blog.interflora.co.uk

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt