Ajalehekirjastajad on vastu üle-euroopalisele regulatsioonile

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. mai 2013 kell 19:31 

Euroopa Ajalehekirjastajate Liit (ENPA) võttis eile Serbias Belgradis toimunud peaassambleel vastu resolutsiooni, millega ollakse vastu üle-euroopalise meediaregulatsiooni loomise plaanile, kirjutab ERR.

 

ENPA märgib oma resolutsioonis, et ajakirjandusvabadus on demokraatlikus ühiskonnas mitmekesisuse ja sõnavabaduse üks peamisi garantiisid ning Euroopa Liidu kavandatav regulatsioon ei ole probleemide lahendus.

Eesti Ajalehtede Liitu (EALL) ENPA peaassambleel esindanud EALLi tegevjuht Mart Raudsaar ütles, et ENPA on mures, kui mõnes Euroopa piirkonnas on probleeme, kuid neid ei lahenda üle-euroopaline regulatsioon. ENPA liikmed leidsid eile Belgradis resolutsiooni vastu võttes, et süsteemi ei saa paika panna probleemsete riikide järgi ja arvestamata, et on riike, kus eneseregulatsioon ja pressivabadus toimivad juba aastakümneid ja isegi aastasadu.

“Euroopa vastus demokraatia probleemile ei saa olla ajakirjanduse ja ajakirjandusvabaduse reguleerimine, kuna ajakirjandus on ise üks demokraatia põhitalasid,” ütles Mart Raudsaar. Probleemi lahendus võiks Mart Raudsaare sõnul olla täpsemalt sisse kirjutatud mõnda Euroopa Liidu alusleppesse, mis muuhulgas kaitseks ka põhimõttena pressi- ja sõnavabadust.

ENPA leidis, et üle-euroopaline meediaregulatsioon mitte ei kaitse ajakirjandusvabadust, vaid hakkab seda piirama. ENPA president Ivar Rusdal ütles peaassambleel, et ajalehtedel peab olema võimalus vabatahtlikult otsustada sisu üle ja sõltumatu press ei tohi kunagi olla Euroopa Liidu monitooringu subjekt.

 

Allikas: ERR

Loe lisaks: ENPA

Foto: freepress.net

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt