THI: tänane Euroopa vajab ”rohkem Saksamaad”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. juuli 2013 kell 9:04 

President Toomas Hendrik Ilves ütles esmaspäeval Eesti visiiti alustanud Saksamaa presidendipaari Ärma talus võõrustades, et tänane Euroopa vajab ”rohkem Saksamaad”. Eesti riigipea sõnul on Saksamaa tänase Euroopa üks teenäitajaid, kelle liidrirollita oleks Euroopa ja eurotsooni majanduse tervendamist ja elavdamist raske ette kujutada, teatas presidendi pressiesindaja.

 

”Tänane Euroopa vajab “rohkem Saksamaad” – me vajame rohkem vastutustundlikku majandamist ja ühiselt kokku lepitud reeglitest kinni pidamist, mille eest Saksamaa on järjekindlalt seisnud. Vaid sellel liinil kindlalt jätkates suudab Euroopa Liit majanduslikult ja finantsiliselt kosuda ning on võimalik parandada meie ühenduse konkurentsivõimet,“ sõnas Ilves.

Eesti riigipea märkis, et Saksamaa tänane president Joachim Gauck seisis demokraatlike väärtuste eest juba enne ”raudse eesriide kukkumist ja Saksamaa ühendamist”, ning teeb seda tänaseni. ”President Gauck on poliitik, kes mõistab meie maaosa muresid ning oskab hinnata vaba Euroopa olulisust,“ sõnas Ilves.

Eesti ja Saksamaa on Euroopas lähedased partnerid, mis on loomulik, kuna kultuuriliselt ulatuvad me tihedad suhted aastasadade taha, kinnitas Eesti riigipea. ”Täna seisame mõlemad samade väärtuste eest: vastutustundliku, avatud ning tasakaalustatud majanduse, üha tihedamalt lõimuva Euroopa ning euroopalike põhiväärtuste, õigusriigi ja inimõiguste kaitse eest,” ütles ta.

Ilves võttis Eestisse riigivisiidile saabunud Saksamaa presidenti Joachim Gaucki ja tema abikaasa Daniela Schadti vastu esmaspäeva õhtul Ärma talus.

 

Allikad: BNS, President.ee

Foto: President.ee

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt