Bussijänesed ei saa juhilube teha

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. veebruar 2013 kell 9:51 

Tallinlane Hannes läbis autokooli, kuid avastas, et ei saa kehtiva liiklusrikkumise tõttu ARK-i teooriaeksamitele registreerida, kirjutab Eesti Päevaleht.

 

“Teadsin, et liiklusrikkumine kehtib aasta aega ning pärast kantakse see arhiivi. Kuid minul on viimasest rikkumisest möödas poolteist aastat ning peaksin juba ammu saama eksamitele registreerida. Mulle vastati nii: teil on 21. maist trahv piletita sõidu eest ühistranspordis. See ei puutu kuidagi liiklusrikkumisse,” kirjeldas ta probleemi.

Maanteeameti avalike suhete peaspetsialist Allan Kasesalu selgitas, et 1. juulil 2011 jõustus uus liiklusseadus, millega esmane juhiluba väljastatakse isikule, kellel ei ole karistatust väärteo eest. Karistusandmed kustutatakse registrist, kui rahatrahvi tasumisest, aresti kandmisest või üldkasuliku töö sooritamisest on möödunud aasta. Kui isik paneb enne tähtaja möödumist toime uue väärteo, siis eelmise karistuse andmete kustutamise tähtaja kulgemine katkeb.

ARK vaatab tõepoolest üksnes liiklusrikkumisi, ent karistuste arhiveerimine käib kõikide väärtegude lõikes.

 

Allikas: Eesti Päevaleht

 

Toimetas Mariann Joonas

 

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt