Politsei käivitab üleriigilise liiklusliini

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. mai 2013 kell 12:15 

Politsei käivitab laupäevast üleriigilise liiklusliini 14 900, kuhu oodatakse tähelepanelike liiklejate teateid kergematest liiklusrikkumistest, vahendab BNS. Suhtlusvõrgustikes on teenus juba ümber ristitud koputamisliiniks. Lisaks tekitab küsimusi see, et kui autoroolis on telefoniga rääkimine keelatud, siis kas teise autojuhi liiklusrikkumisest teatamise puhul tehakse erand?

 

Liiklusliinile oodatakse eeskätt teateid selliste rikkumiste kohta, mis on seotud liiklusõnnetuseni viia võivate olukordadega ning millest politsei hädaabinumbril 110 teate edastamist võiks reeglina pidada ebaotstarbekaks. Kindlasti oodatakse liiklusliinile tähelepaneliku kodaniku kõne, kui märgatakse ristmiku ületamist punase fooritulega, jalakäija ohustamist vöötrajal, suunatuleta reavahetust, turvavarustuseta last autos, üle pidevjoone möödasõitu ning piirkiirusega liikujast möödasõitu. Liiklusliinile helistamine on teataja jaoks mugav, kuna tegu fikseeritakse telefonitsi ning isikul ei tule osaleda menetlustoimingutes.

Liiklusliinile tulnud teate põhjal võetakse liikluseeskirju rikkunud auto valdajaga telefonitsi ühendust ning talle antakse teada, et tema poolt toime pandud rikkumist on märgatud. Seejärel kantakse vastavasisuliste seostega teade ka politsei andmebaasi. Eriti ohtlike rikkumiste tõkestamiseks suunab liiklusliin aga teele lähima politseipatrulli.

Lõuna prefekt Tarmo Kohv ütles, et liiklusliini puhul saab rääkida rikkuja mõjutamisest läbi manitseva kontakti. “Karistus ei ole ju kunagi eesmärk omaette, pigem vähendab selline mõjutamine rikkuja anonüümsust ning annab teadmise, et liikluses on lisaks politseile ka teisi rikkumiste märkajaid,” rääkis Kohv.

“Sageli on rikkumise toime pannud sõidukid kas rikkuja vanemate või siis sõprade-sugulaste valduses ja nendepoolne tagasiside võib rikkujale sageli valusam olla, kui politseipoolne mõnekümneeurone trahv, mis reeglina vaid rikkuja teada jääb,“ lisas Lõuna prefekt.

Üleriigiline liiklusliini projekt käivitub esialgu juunist kuni septembrikuu lõpuni, misjärel otsustatakse saadud kogemuse pinnalt, kas ja kuidas liiklejad selle omaks võtavad. Liiklusliinile oodatakse teateid iga päev kell 7-19 ning liin ei tegele anonüümsete teadetega välistamaks ohtu valekaebusteks.

 

Allikas: BNS

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt