Liikluses pole kuu aja jooksul hukkunud ühtegi inimest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. märts 2013 kell 17:36 

Postimees kirjutab, et viimane hukkunuga liiklusõnnetus toimus 26. veebruaril Viljandis, mis tähendab, et kuu aja jooksul pole liikluses keegi surma saanud.

 

Politsei- ja piirivalveameti peadirektori asetäitja Tarmo Miilits ütles väljaandele, et tegemist on kõige rahulikuma perioodiga viimase poole sajandi jooksul. “Kui eelmine aasta oli liiklusohutuse poole pealt positiivses mõttes teine aasta, siis see aasta on kindlasti kõige rahulikum aasta viimase viiekümne aasta jooksul,” sõnas ta.

Tänavu on liikluses hukkunud neli inimest, mullu hukkus sama ajavahemiku jooksul 27 inimest. Inimvigastustega liiklusõnnetusi on tänavu juhtunud 194, mullu samal ajal 256.

Miilitsa sõnul sõltub liiklusohutus ilmastikust ja teeoludest, auto tehnilisest olukorrast, liiklejatest ja 10-25 protsenti politsei tegevusest. Seejuures vähendab tema sõnul üldkiirust ka suhteliselt halb teede seisukord, kuigi väiksemate tagajärgedega plekimõlkimiste arvu nad suurendavad.

Miilits märkis, et Tallinna tasuta ühistransport on vähendanud liiklustihedust ja seeläbi õnnetuste arvu.

 

Allikad: BNS, Postimees

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt