Eksprompt-videointervjuu William Kovaliga: mis saab edasi?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. märts 2021 kell 14:43Laupäeval (20.03.2021) toimus ülemaailmne vabaduse eest seismise meeleavaldus “World Wide Rally For Freedom”, mille raames toimus Eestis sündmus “Sõidame Eestimaa vabaks”. Erinevalt muust maailmast toimus Eesti meeleavaldus autodes, üheaegselt sõideti tänavatele Tallinnas, Pärnus, Tartus, Rakveres, Kuressaares, Võrus ja Põlvas. Tuhanded sinimustvalgete lippude ja õhupallidega kaunistatud autod liikusid kolonnides mitmeid tunde ning vähemasti Tallinnas oli liiklus kohati selgelt häiritud.

 

Esmaspäeval (22.03.2021) tegime eksprompt-intervjuu aktivist William Kovaliga, et vahetada värskeid muljeid meeleavalduse õnnestumisest ning uurida, mis on järgmine plaan. Meie hinnangul õnnestus Eesti sündmus suurepäraselt, sest kõik möödus rahulikult ning autodega kolonnides sõites mõjus meeleavaldus palju võimsamana, kui see oleks olnud näiteks Vabaduse väljakul kogunemine.

Vestluses tegime juttu sellest, et koroonameetmetega on selgelt üle pingutatud ning valitsuse järgmine plaan on juba liig mis liig. Nimelt arutab valitsus käesoleval nädalal nakkushaiguse ennetuse seaduse muudatust, mis annaks Terviseametile ja politseile voli tungida sisse inimeste kodudesse. Oleme Williamiga üksmeelel, et sellist seadust ei tohi mitte ühelgi juhul lasta läbi minna.

Edasiste plaanide osas arutasime, et vajadusel võime hakata tegema autodega meeleavaldusi igal nädalavahetusel. Lisaks tuleks kirja panna meeleavaldajate selge sõnum, sest praegu jääb vähemasti peavoolumeediast mulje, nagu nad poleks aru saanud, mille vastu protestitakse.

Me peame panema selgelt kirja, mille eest me seisame; mis on valeinfo, mida meeleavaldajate vastu levitatakse ja kõige olulisem: me nõuame, et ühiskonnas algaks avalik debatt koroonapiirangute ja kriisi osas.

Veel käisime välja idee, et vajadusel saaks rahvas näidata oma jõudu, hakates maksude maksmisest hoiduma, minnes üle täielikult krüptoraha peale. Soovitame kõigil panna kirja, mille eest oled sina nõus makse maksma ja mille eest mitte.Lisaks rääkisime ka võimaliku partei loomisest, sest praegu tundub, et riigikogus on ainult üks mees, kes on meeleavaldajatega ühel lainel – Kalle Grünthal.

Ootame kommentaare ja ettepanekuid, kuidas üheskoos edasi minna. Head vaatamist!

 

Vaata lisaks:

William Kovali värske raamat “Mees 6. Maskiga või maskita” saadaval Apollos ja Rahva Raamatus

William Kovali FB kommuun “Koos muudame maailma paremaks”

Kalle Grünthali kõne

Foto: Canva

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt