Eesti on maailma internetivabaduse tabelis teisel kohal

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. oktoober 2013 kell 9:14topic_global-internet-freedomEesti on Freedom House’i selleaastases internetivabaduse indeksis Islandi järel teisel kohal, olles möödunud aastaga võrreldes ühe koha võrra langenud. Eesti järel kolmandal kohal on internetivabaduses indeksis Saksamaa, neljandal Ameerika Ühendriigid ja viiendal Austraalia. Eesti lähiriikidest ainsana on netivabaduse indeksis hinnatud Venemaad, mis on osaliselt vabana 41. kohal.

 

Eesti lähiriikidest ei hõlma Freedom House’i internetivabaduse indeks Skandinaaviamaid, Soomet ega ka Lätit ja Leedut. Viimasel kohal on internetivabaduse indeksis Iraan, eelviimasel Kuuba ja tagant kolmandal kohal Hiina.

Freedom House’i internetivabaduse indeks hõlmab 60 riiki üle maailma. Iga riik saab punkte vahemikus nullist 100-ni ja kõrgem punktisumma näitab väikesemat internetivabadust. Vabad riigid on vahemikus 0-30 punkti, osaliselt vabad vahemikus 31-60 punkti ja mittevabad vahemikus 61-100 punkti.

President Toomas Hendrik Ilves kommenteeris neljapäeval uudist oma Facebooki lehel järgmiselt: “Täna avaldati Freedom House’i internetivabaduse raport Freedom on the Net 2013. Esikohal on Island, keda varem riigina võrdlusse pole kaasatud. Soovin Islandile õnne. Viimased kolm aastat on esikohal olnud Eesti (nüüd teisel kohal), aga tahan rõhutada, et Eesti tulemus ei ole langenud, punktiarvestuses oleme hoopis tõusnud (vt täpsemalt riiklikust raportist). Seega on põhjust olla igati uhke. Muret tuleb tunda internetivabadust piiravate meetmete pärast mitmel pool maailmas, globaalse internetivabaduse kaitsmine on üha olulisem teema. Eesti näitab selles küsimuses head eeskuju.”

Samas on internetivabadus kogu maailmas vähenemas, sest 60-st uuringu all olnud riigist, langes tulemus 34-s riigis.

 

Allikad: BNS, THI Facebook, Freedom House, Russia TodayPilt: savetheinternet.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt