Eestisse saabus 150 USA sõjaväelast, kes jäävad siia vähemalt aasta lõpuni

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. aprill 2014 kell 17:42RSOI/Foal EagleTäna kell 15.33 maandus Ämari lennubaasis esimene ning kümmekond minutit hiljem teine lennuk, mis tõid Eestisse peaaegu terve kompanii Ameerika Ühendriikide maaväe 173. õhudessantbrigaadist, kelle alaline asukoht on Itaalias, kirjutab ERR.

 

Ühendriikide sõdurid jäävad Eestisse vähemalt aasta lõpuni ning selle aja jooksul osaletakse teiste liitlasüksustega suurõppusel Kevadtorm. Kogu praegune üksus ei pruugi tervet aega siin olla, kuna plaanitakse ka vägede roteerumist.

Kompaniid tervitanud president Toomas Hendrik Ilves tänas USA vägesid abi ja panuse eest siinse regiooni julgeolekusse panustamise eest.

Üksus peatub Paldiskis sõjaväeosas, milles veel pisut enam kui 20 aasta eest viibisid endise Nõukogude Liidu sõjaväelased. “Venelased, ameeriklased, NATO, vahet pole kelle oma, sõjaväelane on sõjaväelane igal pool,” kinnitas kompanii liige seersant Frank Enriguez.

 

Allikad: ERR, Presidendi Kantselei

Vaata ka: Postimees

Foto: defence.gov / Albert Eaddy, U.S. Army

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt