Balti õhuturbemissioon saab Pentagonilt kuus lisalennukit

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. märts 2014 kell 9:26USA kavatseb suurendada sõjalist koostööd Balti riikide ja Poolaga, esimese sammuna plaanib Pentagon juba sel nädalal saata täiendavalt kuus hävitajat Balti riikide õhuturbemissioonile, vahendab BNS.

 

USA võttis jaanuaris Belgialt üle Balti riikide õhuruumi turvamise. Kui seni oli piirkonnas neli F-15 hävitajat, siis juba sel nädalal saadab Pentagon kuus F-15 hävitajat ja ühe KC-135 tankurlennuki lisaks, ütles anonüümsust palunud kaitseametnik. Hävitajad saadetakse Inglismaalt Royal Air Force Lakenheathi baasist Šiauliai baasi Leedus.

USA kaitseminister Chuck Hagel teatas täna, et Ühendriigid kavatsevad sõjalist koostööd Balti riikide ja Poolaga veelgi laiendada, et näidata keset keerulisi sündmusi oma tugevat toetust liitlastele. Liitlaste toetamine tähendab Hageli sõnul muuhulgas enam lennuvägede treenimist Poolas ja USA rolli suurendamist NATO Balti riikide õhuturbemissioonil.

USA-l on praegu Poolas väike, umbes kümne liikmeline meeskond, mis toetab sealse sõjaväe väljaõpet. NATO õhuturbemissioon Eesti, Läti ja Leedu taevas sai alguse juba kümme aastat tagasi, sest ühelgi Balti riigil pole võimekat õhuväge. Balti riikide õhuturbes osalevad riigid roteeruvad iga nelja kuu tagant. Kaks hävitajat on ööpäevaringselt 365 päeva aastas pidevas valmisolekus.

 

Allikad: BNS, Independent

Foto: Raigo Pajula, PM/Scanpix

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt