THI: Balti riigid peavad Ukraina taustal kaitsesse rohkem panustama

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. veebruar 2014 kell 18:21President Toomas Hendrik Ilves kutsus Balti Kaitsekolledži aastapäeva tähistaval üritusel Eestit, Lätit ja Leedut üles rohkem riigikaitsesse panustama.

 

Ilves kordas iseseisvuspäeva kõnes öeldut – maailmas käib alati võimuvõitlus, võitlus väärtuste ning samuti inimõiguste ja demokraatia määratluse pärast.

“Sündmused Ukrainas näitavad, et see võitlus toimub ka Euroopa sees. See annab Eestile ja Läänemere piirkonnale selge sõnumi: me peame riigikaitse valdkonnas rohkem ära tegema. Piisavad kaitsekulutused on meie julgeoleku seisukohalt jätkuvalt väga olulised – see kehtib nii Eesti kui ka Läti ja Leedu kohta,“ sõnas Ilves.

Ilvese sõnul sõltub NATO tõsiseltvõetavus siinses piirkonnas ühtaegu nii teiste liitlaste valmisolekust kui ka Balti riikide pingutustest enda kaitsele raha kulutada.

Riigipea õhutas kaitsekolledžit suurendama enda akadeemilist nähtavust Balti-Põhjala piirkonnas ning samuti suurendama sõjalise hariduse õppekavas küber- ja IT-teemade osakaalu.

 

Allikad: BNS, ERR

Foto: Toomas Tatar, PM / Scanpix Baltics

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt