Erakonnast väljaheidetud Ojuland ei kavatse loobuda kohast europarlamendis

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. juuni 2013 kell 14:52



ojulandTäna juhatuse otsusega Reformierakonnast välja visatud Euroopa Parlamendi saadik Kristiina Ojuland kinnitas, et ei kavatse loobuda oma kohast europarlamendis, vahendas BNS. Eroparlamendi mandaat kestab järgmise aasta kevadeni, siis kui uued valimised tulevad,” ütles Ojuland.

 

Kuigi Ojuland soovib oma väljaviskamise arutamist Reformierakonna üldkogul, ei välistanud ta siiski ka võimalust, et liitub järgmise üldkoguni jäänud kahe aasta jooksul mõne teise erakonnaga. “Tark ei torma,” ütles Ojuland ja kinnitas, et seni ei ole talle ühestki teisest erakonnast liitumisettepanekut tehtud.

Reformierakonna juhatus otsustas e-hääletuse skandaali sattunud Euroopa Parlamendi liikme Kristiina Ojulandi täna parteist välja arvata, erakonna Lääne-Viru regiooni arendusjuht Taimi Samblik esitas ise lahkumisavalduse.

Reformierakonna juhatus leidis, et nii Ojuland kui ka Samblik on kahjustanud erakonna mainet, mistõttu tuleb Ojuland välja arvata. Kuna Samblik esitas ise parteist lahkumisavalduse, siis tema väljaheitmine langes päevakorrast ära. Ojulandi kinnitusel on ta esitanud avalduse, et soovib erakonna juhatuse kolmapäevase otsuse kindlasti Reformierakonna üldkogul vaidlustada. Samuti kinnitas ta, et otsustab koos oma juristidega, kas pöördub toimunu asjus kohtusse.

Ojuland ütles, et ei saa ka tänasel päeval aru, miks erakond teda süüdi lavastas. “On raske aru saada, miks erakond mind selles kõiges süüdi lavastas, jäädes uskuma Taimi Sambliku muudetud sõnu,” vahendas ERR. “Minu juhtumit vaatas aukohus kahes aspektis. Üks oli see, mis puudutas valimisi, ja teine oli teisipäevane pressikonverents ja muud intervjuud. Mulle heideti ette, et olen avalikult erakonna siseelust liiga palju rääkinud,” lisas ta.

 

Allikad: BNS, ERR, Postimees.ee

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Ksenia Kask

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt