Euroopa riikides on toetus Euroopa Liidule langenud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. mai 2013 kell 12:57 

Avalik toetus Euroopa Liidule ja liikmesriikide majanduslikule lõimumisele on eeskätt Prantsusmaal langenud, selgus Pew’ uurimiskeskuse kaheksas EL-i liikmesriigis läbiviidud uusimast küsitlusest. Uuring kannab pealkirja “Euroopa uus haige mees: Euroopa Liit”. Selle kohaselt on ühendusse soodsalt suhtujate osakaal langenud 60 protsendilt 2012. aastal 45 protsendile tänavu, kirjutab BNS.

 

“Viimase poole sajandi püüdlused luua ühtsemat Euroopat on eurokriisi peamiseks ohvriks,” seisis esmaspäeva hilisõhtul avaldatud raportis. “Euroopa projekt on nüüd suures osas Euroopas sattunud halba valgusse.”

Toetus majandusliku lõimumise süvendamisele on kahanenud aastaga 34 protsendilt 28-le. Suurim oli langus Prantsusmaal: 36 protsendilt 22-le. Saksamaal on toetus Euroopa Liidule langenud 2012. aasta 68 protsendilt 60 protsendile; toetus majandusliku lõimumise süvendamisele 59 protsendilt 54-le.

Euroskeptiliseks peetavas Suurbritannias on Euroopa Liidu pooldajate arv kahanenud 45 protsendilt 43-le, majandusliku lõimumise osas 30 protsendilt 26-le. Kriisiriigis Kreekas on Euroopa Liidu meelsete osakaal langenud 37 protsendilt 33-le, majandusliku lõimumist pooldab 18 protsendi asemel veel vaid 11 protsenti.

Pew’ keskuse hinnangul on majanduskriis “tekitanud tsentrifugaalseid jõude”. “Hispaania, Itaalia ja Kreeka võõrduvad üha enam, mida näitab nende meelehärm Brüsseli, Berliini ja majandussüsteemi tunnetatud ebaõigluse pärast”. Uuring korraldati kaheksas EL-i liikmesriigis 2.-27. märtsini ja selles osales 7646 inimest.

 

Allikas: BNS

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt