Euroopa Liidus koguti loomkatsete vastu üle miljoni allkirja

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. november 2013 kell 13:50Euroopa Liidu loomkatsetevastane kodanikualgatus kogus enam kui miljon allkirja, Eestis koguti aktsiooni jooksul 6179 häält ehk 137 protsenti nõutud allkirjade arvust. Tegemist oli ühega esimestest edukatest Euroopa kodanikualgatustest.

 

Novembri alguseni kestnud algatuses “Lõpp loomkatsetele” lõid Eestis allkirjade kogumisel kaasa Eesti Loomakaitse Selts, liikumine Loomade Nimel ja MTÜ Kuulikodu, teatas Eesti Loomakaitse Selts BNS-ile. Lisaks on vähemalt 12 riiki ületanud riikliku miinimumpiiri, mis näitab algatuse tugevat toetust üle Euroopa.

Aktsioon on ajaloo suurim demokraatlik loomkatsetevastane aktsioon ja üks esimestest edukatest Euroopa kodanikualgatustest – uuest Euroopa Liidu loodud vahendist, mis võimaldab kodanike otsest osalust Euroopa Liidu seadusloomes.

Järgnevatel nädalatel loetakse ja kontrollitakse kogutud allkirjad üle. Seejärel algab institutsionaalne protsess, mille käigus riiklikud võimud kontrollivad omaltpoolt allkirjad üle ning kinnitatakse lõplik tulemus. See faas peaks lõppema tuleva aasta märtsiks. Seejärel tunnistab Euroopa Komisjon ametlikult kodanikualgatust “Lõpp loomkatsetele” ja määrab kuupäeva, et kohtuda algatuse esindajate André Menache’i ja Gianni Taminoga. Pärast kohtumist tuleb Euroopa Komisjonil kolme kuu jooksul ette valmistada ametlik vastus, milles pakutakse välja seaduslikke muudatusi, mis arvestaksid enam kui miljoni Euroopa kodaniku soovi.

 

 

Allikad: BNS, kampaania lehekülg

Foto: cherwell.org

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt