Liikumine Loomade Nimel kutsub vaatama maailmapilti muutvat filmi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. aprill 2015 kell 11:32Miks me sööme kanu ja notsusid aga nunnutame koeri ja kasse? Liikumine Loomade Nimel korraldab laupäeval, 18. aprillil kell 15 Tallinnas Von Krahli Teatri väikeses saalis filmivaatamise, kus tuleb näitamisele “Spetsiesism” (“Speciesism: The Movie”, 2013).

 

Spetsiesism on nagu nimigi vihjab, üks diskrimineerimise vorme. Kui seksismi või rassismi puhul diskrimineeritakse indiviidi tema soo ja nahavärvi tõttu, siis spetsiesismis on selleks põhjuseks kuuluvus mingisse liiki. Mis on see põhjus, miks mõningaid loomasid nunnutatakse nagu omaenda järeltulijaid (võetakse endaga voodisse magama, pannakse riidesse jne), teised on aga määratud sünnist tapmiseni elama kõledas betoonhoones, kordagi armastust tundmata?

Film annab vastused sellele ja paljudele teistele fundamentaalsetele küsimustele. Usutluste ja diskussioonide kaudu teadlaste, aktivistide, filosoofide ning ka farmeritega mõtestatakse selles filmis lahti inimeste- ja loomadevahelist suhet ning tulemused võivad olla vägagi üllatavad. Nagu režissöör Mark Devries lubab – pärast selle filmi vaatamist ei näe sa loomi enam samas valguses, eriti mitte inimesi!

Pärast filmivaatamist toimub põnev lühiettekanne lihatööstuse reklaamitrikkidest. Näidete kaudu Eesti oludest selgub, kas ja kuidas üritatakse inimeste eest lihatööstuse telgitaguseid varjata.

Film on sobilik ka nõrganärvilistele ja seda näidatakse eestikeelsete subtiitritega. Üritus on tasuta.

 

Allikad ja lisainfo: Loomade Nimel esitleb:”Spetsiesism” (2013) Facebook, Loomade Nimel

Foto: imdb.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt