Globaalne aktivismikevad kutsub tegudele: osale endale sobival moel!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. veebruar 2014 kell 16:40Juba pikemat aega on internetis liikunud spekulatsioonid uue “aktsioonikevade” teemal ja on oodatud infot uute ürituste kohta protestiliikumise sümboliks saanud Anonymousi rühmitustelt. Aasta alguses pandi Youtube’i  üleskutse  4. aprillil algavale ja kolm kuud kestvale ülemaailmsele tegutsemisplaanile (Worldwide Wave of Action, edaspidi WWA), milles on oodatud osalema kõik inimesed.

 

WWA algab 4. aprillil Martin Luther King juuniori atentaadi aastapäeva tähistamise tseremooniatega. Sel päeval oodatakse inimesi kogunema ennekõike Zucotti parki ning endistele Occupy toimumiskohtadele üle kogu maailma. Järgmise kolme kuu jooksul oodatakse osalejatelt autonoomset ja mittevägivaldset ühiskondlikult kasulikku tegutsemist ja kogu aktsioon lõpetatakse 4. juulil Washingtonis peetava suure miitinguga.

 

Osale endale sobival moel ja rahumeelselt

WWA puhul rõhutatakse, et seekord ei määrata kindlaid sihtpunkte, kuna see muudaks osalejad protestiliikumise vastastele jõududele lihtsateks sihtmärkideks. Selle asemel jäetakse liikumine detsentraliseerituks ja autonoomseks nii, et iga inimene saab väga erineval viisil ja endale sobivaimal moel osa võtta. Kuigi on selge, et ulatuslikud demonstratsioonid tõmbavad rohkem tähelepanu, on väga tervitatavad ka väikesed igapäevased aktsioonid.

Osalejatel palutakse püsida heatahtlikult meelestatuna ja eirata sabotööre – WWA-s ei ole kohta vägivallale. Samuti rõhutatakse, et korruptiivsete isikute paljastamise kõrval on ülioluline asuda ise kollektiivselt probleemidele lahendusi välja töötama.

 

Mida võiksid teha

Üleskutses on välja pakutud järgmised aktsiooniideed: meeleavaldused,  flash mob’id, streigid, oma raha suurtest pankadest mujale viimine, korrumpeerunud ja inimestest mittehoolivate ettevõtete boikoteerimine, alternatiivvaluuta kasutuselevõtmine, sõltumatu meedia toetamine, vilepuhumine ja korruptsiooni paljastamine, alternatiivenergia kasutuselevõtmine, kohalike kogukondadega liitumine ja uute kogukondade loomine, toidupankade abistamine, sotsiaalse teadlikkuse tõstmise ürituste korraldamine ja geriljaturundus, ühismeditatsioonid, ühispalvused ja teised ühised spirituaalsed tegevused, poliitiliste vestlusringide korraldamine, uute valitsemissüsteemide katsetamine ja igapäevaste väikeste heategude tegemine ka täiesti võõrastele inimestele.

 

Kas idabloki riigid liituvad ka?

Kuigi peavoolumeedia ei ole WWA-d kajastanud, liigub info selle kohta väga kiiresti ning aktsiooni veebilehel on ametlikult registreeritud juba üle kuuekümne ürituse. Paistab, et Lääne-Euroopa kavatseb WWA-s üsna aktiivselt kaasa lüüa, aga Ida-Euroopa poolelt pole veel ühtegi aktsiooni registreeritud. Kas väike julge Eesti teeb otsa lahti?

Lisaks aktivistide hallatavatele veebilehtedele on oma toetust WWA-le väljendanud ka mitmed avaliku elu tegelased, sealhulgas kuulus Briti koomik ja aktivist Russel Brand. Vaata ka Anonymousi rühmituse loodud videot, mida Brand jagas Twitteris kommentaariga: “Mina toetan seda lõbusat propagandat”.

 

Allikas: Wave of Action

Foto: donneinnero.it

 

Toimetas Marlen Laanep

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt