Parts: Leedu peab Rail Balticu ühisettevõttega kaasa tulema

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. mai 2013 kell 19:15 

Leedu visiidil viibiva majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi sõnul on Rail Balticu projekti puhul oluline, et ka Leedu tuleks ühisettevõtte loomisega kaasa. “Kõige olulisem on, et me jõuame teineteise mõistmisele ühisettevõtte detailides ja selle vajaduses. Me loodame, et Leedu valitsus tuleb ühisettevõttega kaasa ja teeb vajalikud otsused,” kommenteeris Parts BNS-ile.

 

“Eesti on need otsused teinud, ka Läti on neid tegemas. Ühisettevõtte moodustamine on ikka väga oluline samm,” märkis Parts.

“Leedu kahtleb, kas on mõtet ühisettevõtet teha ja võiks proovida pehmemaid koostöö vorme,” selgitas Parts. “Me arvame, et see ei ole õige, kuna kogu see infrastruktuuri projekt vajab ühte omanikku ja selleks on vaja moodustada professionaalne infrastruktuuri arendaja ja tulevane investeerimise organisatsioon.” “Seda tuleks teha nüüd, sest aeg jookseb. See organisatsioon peaks selle projekti ärilisi huve esindama ja kaitsma,” lisas Parts.

Teine küsimus on Partsi arvates, et jätkuks iga riigi ettevalmistustöö kiire raudtee infrastruktuuri rajamiseks. “Siin on ka natukene muret – Leedu on keskendunud vana infrastruktuuri peale Kaunaseni, aga see ei ole Rail Baltic nagu me oleme seda ühiselt defineerinud.” Partsi sõnul peavad nüüd lähinädalad näitama, kas suudetakse kõikides küsimustes kokkuleppele jõuda. “Siin on Leedu konstruktiivne suhtumine ja otsused väga tähtsad. Kui üks riik neid ei tee, siis ei ole teistel ka mõtet teha.”

Minister avaldas lootust, et Leedu suudab kujundada seisukohad, mis oleksid ka teistele projekti osapooltele aktsepteeritavad.

 

Allikas: BNS

Pilt: Wikimedia Commons

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt