Aastaga on hinnad tõusnud 3,7%

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. märts 2013 kell 9:28 

ERR kirjutab, et veebruaris tõusid tarbijahinnad võrreldes jaanuariga 0,6%, aastatagusega võrreldes on elu läinud 3,7% kallimaks. Seejuures kaubad olid eelmise aastaga võrreldes 3% ja teenused 4,9% kallimad, teatas statistikaamet.

 

2012. aasta veebruariga võrreldes mõjutasid tarbijahinnaindeksit enim eluasemekulutused, mis andsid kogutõusust ligi poole. Sellest omakorda üle 80% andis aastataguse ajaga võrreldes 13,1% kallinenud elekter, soojusenergia ja küte.

Toit andis kogutõusust ligi kaks viiendikku, millest üle veerandi jäi aastaga 7,3% kallinenud lihatoodete arvele ning üle kolmandiku andsid vastavalt 15% ja 17% kallinenud köögi- ja puuvili. Mootorikütus oli veebruaris 0,1% kallim kui aasta varem.

Jaanuariga võrreldes olid veebruaris tarbijahinnaindeksi suurimateks mõjutajateks 1,3% kallinenud toit, 3,4% odavnenud sideteenused ja 2,8% kallinenud mootorikütus.
Allikas: ERR

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt