Alternatiivsed ravimeetodid: mis on südamekeskne holistiline teraapia?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. märts 2013 kell 14:26higherself1

Holistiline teraapia lähtub iidsest ja elu toetavast uskumusest, et inimese põhiolemus on hea. Iga inimese põues on peidus päike – energiaallikas, mis loob ja kujundab elu. Sellest, kas sisemine päike paistab või on ilm sootuks pilves, annab märku sinu enesetunne. Ja seda näeb sinu olekust ka ülejäänud maailm. Elumured, halvad mõtted, negatiivsed uskumused, viha, ängistus, kadedus – kõik negatiivsed mustrid on nagu pilved, mis varjutavad sinu loomuomast sisemist säravat, armastavat, rõõmsat olemust. Kui elu tundub raske ja üks probleem ajab teist taga, siis oled kaotanud ühenduse oma tõelise olemusega, sisemine päike on läinud pilvede taha.

 

Probleemipilvi on võimalik hajutada, et taastada ühenduse sisemise päiksega, sinu loomuliku hea põhiolemusega. Holistilise teraapia ajal rändad sa terapeudi juhendamisel oma sisemaailma ja saad seal toimetada. Võtmekoht holistilisel meelerännakul on keskendumine positiivsele. Sul on võimalik taastada kontakt oma sisemise jõuallikaga – kõige selle heaga, mis sinu sees juba olemas on ning kogu potentsiaaliga, mis alles ootab avaldumist. Meelerännakul tegeleme põhiliselt tunnetega – need on sillaks keha ja mõtete vahel. Tunded kõnelevad sellest, kuidas sa reaalsust tajud. Kui tahad oma elus muutusi ellu kutsuda, siis tasub tegeleda just tunnetega. Sa ei saa oma elu heaks mõelda, kui sinu tunded mõtteid ei toeta. Lihtsam on positiivselt mõelda, kui oskad hoida positiivset tunnet.

Oma sisemaailmas rännates on sinu kaaslaseks Kõrgem Mina. See on sinu sisemine tarkus, kõhutunne, sisehääl, intuitsioon – aegade jooksul on sellele heale lapsele antud palju nimesid. Kõrgem Mina on sinu HingeMina. Tal on juurdepääs kogu sinuga seotud infole. Temalt saab sõnumeid sinu mineviku, oleviku ja tuleviku kohta. Kõrgem Mina vahendab sinu teadvuses ja alateadvuses ning nn ühendväljas paiknevat infot. Ta on võimas abiline olles õpetaja ja selgeltnägija: igal ajahetkel ja igas olukorras on su käsutuses kogu teadmine, mida vajad. Samuti on Kõrgem Mina sinu loominguline tugi, kelle abil ilmutavad end ideed, inspiratsioon ja lahendused. Ta on ka tervendaja, kes taastab harmoonia ning loob ühenduse ühisväljaga.

Lisaks holistilisele meelerännakule saab Kõrgema Minaga suhelda mõtete kaudu – tunned selle ära, kui sind tabab ootamatu, energiat andev mõtteimpulss. Samuti sisetunde  ja kehatunnete kaudu, unenägude, visioonide ja inspiratsiooni kaudu ning sünkroonsuste ehk tähendusrikaste juhuste kaudu.

Sinu kehas on uks Kõrgema Mina juurde – see on sinu süda. Seepärast on holistiline teraapia südamekeskne. Meelerännaku ajal võtad sa palju kordi ühendust oma südamega. Sealt leiad sa tõelise tarkuse: oma elu mõtte, rahu ja tasakaalu, meeleselguse ja juhatuse. Lisaks holistilisele teraapiale saab Kõrgema Minaga paremat kontakti luua meele vaigistamise ja keskendumise (nt. meditatsioon) kaudu ning muutunud teadvuseseisundis (nt. hingamistehnikaid kasutades).

Südame Matemaatika Instituudis (Institute of HeartMath) on välja töötatud kiirkoherentsi tehnika, mis aitab sul hoida püsiühendust oma südame ja sellest tuleva tarkusega. Koherentse rütmiga inimese tunneb juba kaugelt ära. Temast õhkub armastust, kaastunnet, tänulikkust. Kiirkoherentsi võib vabas tõlkes selgitada sõnadega “kähku korda”. Tehnika praktiseerimine taastab viha- ja hirmuseisundi korral kiiresti tasakaaluka oleku ja hea enesetunde. Ehk toob päikse taas pilve tagant välja.

Vaata kiirkoherentsi tehnika õpetust Marina Paula Eberthi vahendusel videoloengust. Tehnika tutvustus algab ajakoodi 01:27:50 juures. Videofail on pikk ja mahukas ning selle nägemiseks palun lase videol mõnda aega laadida.

Head harjutamist!

 

Allikas: Holistilise Teraapia Instituut

 

Toimetas: Meeli Seermaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt