Kaitseväe kolonnid liiguvad Võrumaal algavale õppusele

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. märts 2014 kell 10:29KAITSEVÄGI, SÕJAVÄGITäna hakkasid Paldiskist Võrumaale liikuma kaitseväe Kalevi jalaväepataljoni kolonnid. Paldiskist liigub Võrumaa suunal marsruudil Paldiski-Jüri-Paide-Tartu-Võru 35, Tapalt marsruudil Tapa-Paide- Põltsamaa-Tartu-Võru 25 sõidukit, teatas kaitseväe peastaap BNS-ile. Üksused suunduvad Võrumaale õppusele.

 

Esmaspäeval Võrumaal Tsiatsungõlmaa harjutusalal algavast õppusest Sula võtab osa kokku 250 Kalevi ja Kuperjanovi jalaväepataljoni ajateenijat ning tegevväelast. Õppuse peamiseks eesmärgiks on ajateenijatest rühmaülemate rünnaku- ja kaitsetaktika oskuste kontrollimine ja täiendamine. Ka hinnatakse õppusel soomukiväljaõppe saanud ajateenijatest rühmaülemaid.

Õppuse esimene osa leiab aset Tsiatsungõlmaa harjutusalal, kus kaks pataljoni viivad läbi ühise koostööõppuse, mille käigus harjutatakse nii kiirrünnakut kui kaitsetegevust.

Alates 13. märtsist paiknevad kalevlased ümber Nursipalu harjutusalale, kus viiakse läbi üksikvõitlejale, jaole ja rühmale mõeldud hoonestatud alal tegutsemise õpe. Õppuse lõpuni 21. märtsil harjutavad Kalevi jalaväepataljoni A-kompanii ning staabi- ja tagalakompanii ajateenijad Nursipalu linnalahingu alal nii hoonestatud ala ründamist kui kaitsmist, samuti viiakse kolmel päeval läbi laskeõpe.

 

Allikad: BNS, Eesti Kaitsevägi

Foto: PM/EMF / Liis Treimann

 

Toimetas Ksenia Kask

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt