NATO hävitajad teevad täna Eesti kohal madallende

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. veebruar 2014 kell 9:04Balti riikide õhuruumi valvavad USA hävitajad teevad kolmapäeval, 12 veebruaril Eesti õhuruumis madallende, täpsemalt Lõuna- ja Ida-Eestis kell 10.30-12.30, teatas kaitseväe peastaap.

 

Madallennud toimuvad mitte madalamal kui 152 meetrit ehk 500 jalga ning eelistatavalt mere kohal või asustatud punktidest eemal. Ühelt harjutusalalt teisele suundudes võivad lennukid mööduda asulatest või üksikutest taludest, kuigi võimalusel püütakse asustatud alasid vältida.

Õhuvägi loodab kohalike elanike mõistvale suhtumisele. NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude läbiviimiseks kindlad osad oma õhuruumist. Muuhulgas on Balti riikide valitsused eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude sooritamiseks. Madallennu harjutused on kooskõlas Eesti seadustega ning neid sooritatakse kokkuleppel Lennuameti ja Lennuliiklusteeninduse AS-ga.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad alates 2004. aasta märtsist NATO liikmesriikide õhujõud rotatsiooni korras Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi. Õhuturvet tagavad lennukid baseeruvad Šiauliai lennubaasis Leedus. Ameerika Ühendriigid turvavad Balti õhuruumi nelja hävitajaga F-15C Eagle, USA õhuvägi võttis Balti riikide õhuturbe Belgialt üle 3. jaanuaril.

 

Allikad: BNS, Eesti Kaitsevägi

Foto: Raigo Pajula, PM / Scanpix Baltics

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt