Eesti kaitsevägi ostab luuredroonid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. jaanuar 2014 kell 8:46Julgeolekuolukorra keerulisemaks muutumise ja potensiaalselt aina kiiremini arenevate julgeolekuohtude tõttu soovib kaitsevägi osta droonid ehk mehitamata luurelennukid, vahendab BNS Eesti Päevalehe artiklit.

 

Eesti kaitsevägi korraldab luuredroonide ostuks hanke ja kaitseväe luurekeskus saab uue salajase hoonestu. Samuti osaleb Eesti koos 12 teise NATO riigiga ka suurte USA luuredroonide Global Hawkide hankes.

Luure on prioriteet, kuna julgeolekusituatsioon on keerulisemaks muutunud, ütles kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras.

Terrase sõnul valmistub Eesti kaitsma end kõikide vastu, kes ohustavad Eesti riiki, kuid ta tunnistab, et reaalse vastasena peetakse silmas ikkagi Venemaad. „Kuna meid ümbritsevad liitlased kõigist külgedest peale Venemaa, siis Venemaa on ainukene koht, kus toimuvaid protsesse tuleb eriti tähelepanelikult jälgida,” ütles kaitseväe juhataja Päevalehele.

„Polariseerumine on suurenenud läbi Venemaa rolli muutumise, Venemaa püüab üha rohkem ja rohkem näidata end kui maailma suurvõimu, õppustest on seda näha. Lisaks on ettearvamatus paljudes tegevustes ja ka konfliktide arenemine kiirem. Nägime, kuidas tekkisid Süüria, Liibüa ja Kesk-Aafrika kriisid – see oli päevade küsimus. Otsused reageerida peavad sündima nädalate jooksul, mis tähendab, et mõne päevaga peab saama luureinfot, et strateegilised juhid saaks langetada otsuseid,” sõnas ta.

“Täpne kontseptsioon sellest, mida me vajame, jõuab minu lauale järgmisel nädalal. Esimene raha on aga planeeritud 2015.-2016. aastasse,” lisas Terras.

 

 

 

Allikad: BNS, Eesti Päevaleht

Foto: blog.witness.org

 

Toimetas  Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt