Baltimaade õhuruumis toimub täna NATO õhuturbeharjutus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. oktoober 2013 kell 10:32Kui näed täna taevas sõjalennukeid, ära ehmata. Eesti, Läti ja Leedu õhuruumis algas teisipäeval järjekorras 16. NATO Balti õhuturbeharjutus. Õhuväe ülema kolonel Jaak Tarieni sõnul on seekordne õhuturbeharjutus märgilise tähtsusega, sest esimene Balti õhuturbeharjutus korraldati viis aastat tagasi ja tänavu on esimest korda õppuse tugibaasiks äsja remonditud Ämari lennubaasis.

 

“Seekordne õhuturbeharjutus kaasab palju laiemat osa õhuväest kui lennuvahendid – harjutusel osaleb kogu Eesti õhuseirevõrk ja õhujuhtimiskeskus. Lühikese aja vältel tuleb toetada mitmeid eri tüüpi lennuvahendeid ja tagada nende kiire õhku naasmine,” ütles Tarien, kelle sõnul on NATO õhuturbeharjutus lennubaasi kaitseväelastele suureks väljakutseks ja heaks võimaluseks omandada kogemusi eri lennuvahendite toetamisel.

Balti õhuturbeharjutuste sarja eesmärk on Balti õhuturbes osalevate hävituslendurite koostöö harjutamine Balti riikide õhuvägedega. Seekordsel harjutusel maandub esmakordselt Ämaris Prantsusmaa võimsa hoiatus- ja juhtimissüsteemiga varustatud Boeing 707 E-3F, samuti osalevad Soome hävitajad F-18 Hornet ning Belgia, Leedu ja Eesti õhuväe lennukid.

Balti õhuturbe sarja harjutused viiakse läbi kolm korda aastas, iga kord on õppuse keskus ühes Balti riigis. Alanud õppusel on põhirõhk Belgia hävitajate F-16 kanda, nemad teostavad ka praegu Balti õhuturvet. Enamik läbi viidavaid elemente teostatakse suurtel kõrgustel, madallendude osa on väike.

 

Allikad: BNS, Eesti Kaitsevägi

Foto: answercoalition.org

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt