Kolmel päeval võib Tallinnas näha autodega koroonameetmete vastu protestijaid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. märts 2022 kell 9:55Foto: Urmas Volmer / Facebook

Kanada rekajuhtide protestiliikumisest inspiratsiooni saanud Freedom Convoy Estonia annab Facebookis teada, et kolmepäevase meeleavalduse “Piirangud maha!” raames kogunetakse 10.-12. märtsil Saku suurhalli parklas kell 11.00 ning seejärel “tehakse end kuuldavaks ja nähtavaks.”

 

Koroonapiirangute vastane liikumine võtab üritust reklaamivas postituses kokku ka selle, mille eest seistakse:

  • Me ei ole nõus, et inimeste ja kogu rahva tervist puudutavaid otsuseid tehakse lähtudes valgustkartvatest salastatud lepingutest.
  • Me ei ole nõus seadusemuudatuste läbi surumisega, millega kujundatakse Politsei- ja Piirivalveamet, Terviseamet ning Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet järkjärgult ümber repressiivorganiteks.
  • Me ei ole nõus avatud dialoogi puudumisega, andmetega tendentsliku manipuleerimisega, vassimiste ja valetamistega ning jätkuva ühesuunalise massiivse vaktsiinipropagandaga.

Me nõuame:
1) kõikide piirangute ja laustestimise kohest lõpetamist ning covid-passi ja maskikohustuse kohest tühistamist;
2) töö kaotanud ning tervisekahjustuse saanud inimestele kahju hüvitamist;
3) ettevõtetele kahju hüvitamist.

 

Omalaadse protestiaktsioonina on piirangute omakäelisest lõpetamisest alates 11. märtsist teada andnud ka rühm Eesti meelelahutus- ja toitlustusasutusi.

Peaminister Kaja Kallas teatas nädala alguses, et koroonapass ja kellaajaline piirang kaovad veel sel või järgmisel nädalal, maskikohustus jääb esialgu kehtima.

 

Allikad: Freedom Convoy Estonia Facebooki üritus, lingid artikli sees

Foto: Urmas Volmer / Facebook

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt