Massiprotestid vallutavad maailma: Kanadas, Austrias, Prantsusmaal + ettevalmistused Eestis

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. jaanuar 2022 kell 12:20Foto: ekraanikuva

29. jaanuaril päädis päevade pikkune rekade ja nende sõiduautodest saatjate retk Kanadas lõpp-peatusega pealinnas Ottawas, kus nüüd üle 50 000 veoauto ja üle miljoni inimese (kinnitamata andmetel võib nii sõidukeid kui ka inimesi olla üle kahe korra rohkem) ei plaani enne oma kohtadelt lahkuda, kui peaminister Justin Trudeau tagasi astub. Põhjuseks – valitsuse poolne koroonameetmete, sh USA ja Kanada vaheliste veokiga kaubavedajate kohustuslike karantiinide, pealesurumine. 

 

Kanada massiprotesti kajastamist peavoolumeedias on olnud huvitav jälgida. Parima “pirni” pani eile ERR, kui “Aktuaalses kaameras” raporteeriti, et kogunes mõnisada veoautot. Sama kirjutati ka ERR-i uudisteportaalis, mis hiljem (CBC eeskujul) parandati tuhandeteks. Millegi pärast ei suudeta loobuda vanast uudisteagentuuri valmis treitud materjali kopeerimise harjumusest, isegi, kui internetis on vabalt saadavad videod ja muu info, mis palju tõelähedasemaid numbreid kajastavad.

Ekraanikuvad ERR-i šedöövritest:

Igatahes on Canada Freedom Convoy 2022 gruppidest näha, et suur hulk inimesi seisab meeleavaldajate selja taga, pakkudes neile võimalust nii ööbimiseks kui ka jagatakse toitu, et rekajuhid ja teised tõepoolest jaksaksid oma kohtadel seista nii kaua, kuni vaja. Meeleavaldajatele toidu ostmiseks toimub ka erinevaid korjandusi.

Koha peal toimuvat kajastavad mitmed live-videod, mida muidugi on põnevam vaadata päevasel ajal (sealne aeg on meie omast 7 tundi taga):

Esimene õhtu päädis tänavapeoga:

Liitunud on ka teised Kanada linnad:

 

Austerlased ei jäta jonni

Ka Austrias jätkuvad tulihingelised koroonameetmete vastased protestid, sest alates 1. veebruaril jõustuva seaduse kohaselt hakatakse alates 15. märtsist neid, kes ei ole vaktsineerinud, trahvima. Vaktsineeritud inimestele leevenevad piirangud järk-järgult.

Laupäeval marssis Viini tänavatel tuhandeid inimesi, meelt avaldati ka teistes linnades.

 

Pariisis jätkusid iganädalased koroonameetmete vastased protestid:

 

Kanadalaste eeskuju järgivad ka teised riigid

Rekade ja autode proteste planeeritakse Kanadast alanud momentumist jõudu saades kõikjal maailmas, näiteks Saksamaal, Soomes ja ka Eestis.

Convoy Finland 2022 Facebooki grupiga on liitunud juba ligi 50 000 inimest, protesti päevaks on esialgsetel andmetel 4. veebruar – ollakse nii koroonameetmete kui ka kõrgete kütusehindade vastu.

Eesti Facebooki grupis on paika pandud, et sõitev protest toimub samaaegselt neljapäeval, 3. veebruaril kell 11 Stenbocki maja ees toimuva koroonameetmete vastase meeleavaldusega, mujalt Eestist alustatakse ühise rongkäiguna Tallinna sõitu juba varahommikul.

Traktorid protestimas Schwerinis, Saksamaal:

Rahval on küllalt ja see on peegeldumas tagasi ka vastutavatelt isikutelt – eile teatas Eesti valitsus, et järk-järgult hakatakse piiranguid leevendama hoolimata sellest, et “numbrid” teevad rekordeid.

 

Allikad: lingid ja videod artikli sees, Facebook

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt