Videod! Koroona-türannia vastane protest Kanadas: 50 000 rekat liiguvad pealinna poole

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. jaanuar 2022 kell 16:04Foto: Derek Enns / Facebook

Kanada ja Ameerika Ühendriikide veoautojuhid ning nende toetajad korraldavad laupäeval 29. jaanuaril Kanada pealinnas Ottawas Covid-19 piirangute ja vaktsiinisunni vastase meeleavalduse. Meeleavaldusel osaleb eeldatavalt üle 50 000 suure veoauto ja üle 700 000 inimese, vahendab Objektiiv.ee.

 

Protestide põhjuseks on 15. jaanuarist Kanadas kehtima hakanud nõudmine, et kõik Ameerika Ühendriikide ja Kanada vahel sõitvad vaktsineerimata veoautojuhid peavad enne piiri ületamist jääma kaheks nädalaks karantiini ning peale seda esitama negatiivse testi, vahendab Daily Wire.

Sellised piirangud võivad Covid-19 vastu sundvakstineerimisest keelduvatele veoautojuhtidele tähendada ühe karantiiniperioodi kohta kümnete tuhandete dollarite ulatuses sissetulekutest ilma jäämist.

Ameerika Ühendriikides hakkas nõudmine, et veoautojuhid, kes ei ole USA kodanikud, peavad esitama riiki sisenedes vaktsineerimistõendi, kehtima 22. jaanuarist.

Veoautod hakkasid Kanada erinevatest piirkondadest pealinna poole sõitma juba käesoleva nädala alguses ja kolmapäevaks oli neid kogunenud erinevatele trassidele nii palju, et moodustasid väidetavalt Guinessi rekordi väärilise pikkusega autorongi.

Kanada veoautojuhtide meeleavadlusel osaleb väidetavalt ka 12 000 veoautot Ameerika Ühendriikidest.

 

 

Kanada peaministril Justin Trudeaul õnnestus meeleavaldajaid põhjalikult pahandada kui nimetas sadu tuhandeid meeleavaldajaid “äärmuslastest vähemuseks”:

Pisikene, äärmuslastest vähemuse inimgrupp, kes on teel Ottawa poole, kelle esindatavad vaated ei ole vastuvõetavad, ei esinda kanadalasi, kes kannavad üksteise eest hoolt; kes teavad, et teaduse järgimine ja üksteise kaitsmise nimel pingutamine on parim viis, kuidas riigina kaitsta meie vabadusi, meie õiguseid ja meie väärtuseid.

Endine NHL hokimägija ja kahekordne olümpiavõitja Theo Fleury kritiseeris Trudeau sõnavõttu Fox News kolmapäevases jutusaates The Ingraham Angle:

Hetkel toimub Kanadas üks suuremaid revolutsioone… Hetkel sõidab Ottawa paralmendi poole 50 000 veoautot ja 1,4 miljonit inimest. Nad jäävad sinna seniks kui Trudeau tagasi astub.

Üks veoautojuhtide meeleavalduse organisaatoritest Art Meise leiab:

Ma ei oleks üllatunud, kui Ottawasse jõudes oleks meil kokku 150 000 veoautot ja 700 000 inimest.”

Kanada veoautojuhtide “vabaduse konvoile” on toetust avaldanud Elon MuskJoe Rogan ja Jordan Peterson.

 

PS. Eestis plaanitakse Kanadast inspireerituna Lõuna-Eestist suure autokolonniga neljapäeval kell 11 algavale Stenbocki maja ees toimuvale koroonaprotestile kohale sõita.

 

Allikad: Objektiiv, lingid artikli sees

Foto: Derek Enns / Facebook

 

Toimetas Karol Kallas / Objektiiv

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt