Videod! Austraalia pealinnas protestis ligi 10 000 inimest vaktsineerimissurve vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. veebruar 2022 kell 9:15Foto: Sitthixay Ditthavong, Elesa Kurtz

Hinnanguliselt 10 000 meeleavaldajat kogunes laupäeval Canberrasse parlamendihoone juurde, et avaldada meelt vaktsiinidega survestamise vastu. Convoy Australia 2022 raames oli pealinna kohale sõidetud ka mujal Austraaliast. Kohalik politsei on andnud mõista, et kui protestijad pühapäeval ei lahku, võetakse kasutusele erinevad meetmed.

 

Kuigi Austraalia valitsuse veebilehel kinnitatakse, et Covid-19 vastu vaktsineerimine on vabatahtlik, nagu ka kõik ülejäänud vaktsiineerimised, ei ole see siiski päris korrektne. Näiteks juba 2016. aastast on lastetoetused seotud sellega, kas laps on vaktsineeritud. Samuti on praegu ilma koroonavaktsiinita pea võimatu Austraaliast lahkuda (või vähemalt sinna tagasi pöörduda) ning palju tööandjad ei ole nõus vaktsineerimisest keelduvate töötajatega lepinguid jätkama. Hetkel on seaduse järgi kohustatud vaktsineerima eakate hooldajad, mitmes osariigis ka kõik meedikud ja teised tervishoiutöötajad. Kuid sarnaselt Eestile teevad leitakse ka seal erinevate seadusemuudatuste abil vabandusi, millega ka teistel elualadel vaktsineerimist nõuda.

https://www.youtube.com/watch?v=69AT9V8P_Zk

 

Allikad: lingid artikli sees

Foto: Sitthixay Ditthavong, Elesa Kurtz

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt