Kaja Kallas: piirangud saab kaotada sel või järgmisel nädalal (aga miks mitte juba homme?)

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. märts 2022 kell 11:10Foto: Erik Peinar, Riigikogu

Peaminister Kaja Kallase sõnul langeb raske Covidiga haiglasse jõudjate arv veel sel või järgmisel nädalal alla 25 inimese päevas ning sellele järgnevast päevast loobub valitsus vaktsineerimispassi nõudest ja kaotab kellaajalise piirangu meelelahutusasutustes, vahendab ERR. Tegelikult on aga juba viimasel ööpäeval raskeloomulise koroonaga sattunud haiglasse vaid 23 inimest.

 

Kallase sõnul on veel kehtivate meetmete eesmärk tagada haiglate töö ning selleks ei tohiks jõuda haiglasse rohkem kui 25 Covidi tõttu raskelt haiget inimest päevas.

Teisipäevase seisuga on näitaja 31 ning Kallase hinnangul on lootust, et veel sel nädalal või järgmise nädala jooksul jõuab uute abivajajate arv keskmiselt alla 25 inimese päevas.

Kui näitaja langeb alla 25, plaanib valitsus sellele järgnevast päevast loobuda koroonapassi nõudest ning kaotada meelelahutusasutustes ja mujal kehtiva kella 23 sulgemisaja piirangu.

Avalikes kohtades kehtiv maskikandmise kohustus jääb esialgu püsima. Postimehe andmetel pikendas valitsus täna politsei- ja piirivalveameti kaasamist terviseameti koroonaviirusega seotud ülesannete täitmisse, et eelkõige lõpule viia juba alustatud järelevalvemenetlused. Kui varasema korraldusega on politsei- ja piirivalveamet koroonaviiruse tõkestamise ülesannete täitmisse kaasatud 14. märtsini, siis tänase otsusega pikeneb see kahe kuu võrra, 14. maini. Seega, kuigi enamus piiranguid kaotatakse (maskinõue on juba kaotatud või muudetud soovituslikuks suuremas osas Euroopa riikidest), peab politsei jätkama Eestis maskita inimeste trahvimist?

 

Miks mitte piiranguid kaotada juba homme?

Huvitaval kombel seisab tänases koroonainfos, et raskeloomulise koroonaviirusega jõudis ööpäevaga haiglasse 23 inimest, 31 inimest ei ole mitte tänane vaid viimase 10 päeva keskmine näitaja. Seega teoreetiliselt võiks piirangutest loobuda juba homme.

 

Allikad: ERR, lingid artikli sees

Foto: Erik Peinar, Riigikogu

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt