Postimees: valitsuse piirangute pikendamise põhjendusi on üha piinlikum kuulata

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. märts 2022 kell 11:34Foto: ekraanikuva + Canva

Postimehe toimetus võtab oma 2. märtsi juhtkirja “Valitsuse ebaveenev koroonajutt” kokku kolme lausega:

  • Koroonapassil ja maskikohustusel ei ole omikronilaines märgatavat mõju
  • Põhjendamatud koroonapiirangud tekitavad inimestes pahameelt
  • Kui piiranguid ei täideta, siis kahjustab see riigivõimu autoriteeti

 

“Taani kaotas koroonapiirangud veebruari alguses, kui nende nakatumisnäit oli ligi 8000 inimest miljoni elaniku kohta päevas. Praeguseks on see langenud 3600 peale päevas. Leedu kaotas koroonapassi nõude ära 5. veebruaril. Nakatumisnäit olid neil sel päeval absoluutses tipus. Praeguseks on see langenud 2000 juurde miljoni kohta.

Ka Eesti oli kuu aega tagasi nakatumiste näit tipus – 5200 miljoni kohta ja langenud praegu 3300le. Ühesõnaga, kõigis kolmes riigis on omikronilaine liikunud samas rütmis ja sama kiirusega alla, hoolimata sellest, kas riigis on piirangud või neid ei ole. Surmade keskmine on kõigis kolmes riigis üsna sarnane: 6,6 kuni 8,2 inimest miljoni kohta päevas.

Nende näitajate põhjal saab väita, et koroonapassil ja maskikohustusel ei ole omikronilaines mingit märgatavat mõju nakatumisnäitajatele. Samas on põhjendamatutel piirangutel hoopis rängemad tagajärjed,” seisab juhtkirjas.

Lõpetuseks sedastab väljaanne: “Kõike eelnevat arvesse võttes soovitab Postimees valitsusele peatada koroonapassi Eesti-sisene kasutamine ja maskide kandmise kohustus otsekohe. Piirangute pikendamise põhjendusi on üha piinlikum kuulata.”

 

Loe tervet juhtkirja Postimehest

Foto: ekraanikuva + Canva

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt