Küsitlus: automaksu vastaste arv on tõusnud 72%-lt 76% peale, poolt vaid 19% vastajatest (varem 21%)

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. veebruar 2024 kell 12:0876 protsenti inimestest ei toeta automaksu ning 19 protsenti toetab, selgub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud küsitlusest, mille viis läbi Norstat. Võrreldes juulikuise sarnase küsitlusega on vastaste hulk kasvanud, vahendab ERR.

 

Mootorsõidukimaksu eelnõu läbis riigikogus esimese lugemise 14. veebruaril ning valitsus soovib seda kehtestada alates 2025. aastast.

Värskes uuringus küsiti automaksu teemal vastajatelt: “Kuidas Teie suhtute automaksu kehtestamisse Eestis?” 76 protsenti vastas “Ei toeta” või “Pigem ei toeta”, 19 protsenti vastas “Pigem toetan” või “Toetan” ning 5 protsenti ütles “Ei oska öelda”.

Automaksu toetajatest moodustavad enamuse Reformierakonna valijad, kellest 62 protsenti toetab ning 31 protsenti ei toeta automaksu kehtestamist Eestis. EKRE valijatest 97 protsenti, Keskerakonna valijatest 94 protsenti, Isamaa valijatest 92 protsenti, SDE valijatest 60 protsenti ning Eesti 200 valijatest 54 protsenti ei toeta automaksu kehtestamist.

2023. aasta juulis läbi viidud küsitluses ütles 72 protsenti vastajatest, et nad ei toeta ning 21 protsenti vastajatest, et nad toetavad automaksu.

Norstati küsitlus viidi läbi 23. veebruaril veebikeskkonnas 18-aastaste ning vanemate Eesti kodanike seas ja selles osales kokku 1001 vastajat.

Küsimus jääb: kas valitsus ja riigikogu arvestavad rahva arvamusega ka?

 

Loe pikemalt: ERR

 

Edastas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt