Lood Estonian Airiga ei näi paranevat

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. juuli 2013 kell 16:59estonian-air

Tänavu esimese kuue kuuga lendas riigile kuuluva Estonian Airi lennukitega ühtekokku 275 258 reisijat, mis on 35 protsenti vähem kui aasta tagasi samal ajal, vahendab BNS.

 

Juunis oli reisijate arv 54 297, lennukite täitumus kasvas kuuga seitse protsendipunkti 77,1 protsendini, teatas ettevõte. Restruktureerimiskava kohaselt plaanib Estonian Air sel aastal vedada ligi 600 000 reisijat.

“Eelmise kahe aastaga võrreldes pakume vähem istekohti ja edasi-tagasi lende ning seetõttu on ka reisijate arv väiksem,” kommenteeris Estonian Airi avalike suhete juht Ilona Eskelainen. “Poolaasta tulemuste põhjal on reisijate koguarv plaanitust nelja protsendi võrra väiksem, kuid ühe reisija kohta saadav tulu plaanitust suurem.”

Käesoleva aasta esimesel poolaastal toimus 5624 lendu, neist juunis 890.

Estonian Airi lendude regulaarsus ehk toimumise protsent oli esimesel kuuel kuul 99,6 protsenti ja punktuaalsus 89,5 protsenti.

Estonian Airi regulaarlendude liinivõrgu sihtkohtade hulka kuuluvad Stockholm, Kopenhaagen, Amsterdam, Brüssel, Oslo, Moskva, Peterburi, Kiiev, Vilnius , Trondheim, Nizza ja Pariis.

 

Allikas: BNS

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt